Vážení příznivci dobrého dění na Praze 10,

zdravíme Vás na sklonku letních prázdnin s řadou dobrých zpráv z dění v naší městské část

Když jsme před bezmála třemi roky, tehdy jako obcetvorná opozice, podruhé kandidovali do zastupitelstva naší městské části, naší velkou snahou bylo radnici Prahy 10 otevřít. Nejde jen o dny otevřených dveří, tedy Otevřené hodiny radních, ale hlavně a především o tyto záležitosti:  

– Zveřejňování dosud skrytých dat o fakturách;
– Přehledné informování o čerpání rozpočtu;
– Mnohem lepší informování o stavebních záměrech v blízkosti vašeho bydliště.

Dnes můžeme říci, že všechny tyto body, naše přání a úkoly, jež jsme si předsevzali, jsou splněny! Plnění by bylo bývalo i rychlejší, ale pandemie (která se snad na podzim nevrátí v tak hrozivé podobě jako loni) byla proti a my jsme v daný moment museli osvědčit jiné, mnohem zásadnější dovednosti.
Koalice VLASTA plní své sliby prostřednictvím společného koaličního programového prohlášení Rady MČ Praha 10. Snad i vás potěší nezávislé hodnocení transparentnosti naší městské části, informace o právě spuštěném rozklikávacím rozpočtu a přehledné zobrazení změn územního plánu.
Nabízíme vám ale i něco navíc, co nám všem může dát aspoň zčásti zapomenout na vše zlé z předchozího roku a půl. Praha 10 jednoznačně sází na kulturu a její podporu. Kultura je tam, kde žijí lidé! A přesvědčit se o tom můžete hned na několika příkladech.
Koordinaci a rozšiřování kulturních příležitostí má v Praze 10 na starosti náš místostarosta David Kašpar (VLASTA/STAN). Před třemi lety se jako profesionál vydal z kulturní do politické sféry a byl zvolen místostarostou, aby tuto mnohými podceňovanou oblast pozvedl. Po pár letech práce se na Prahu 10 daří přivádět kvalitní interprety a dokončovat kulturní infrastrukturu.

Pohodový konec prázdnin i úspěšný (a hlavně zdravý) start do nového školního roku přejí Renata Chmelová, David Kašpar a celý zastupitelský klub Koalice VLASTA

Celý text VLASTNÍHO ZPRAVODAJE si můžete přečíst na odkazu zde.

Koalice VLASTA

email: info@vlasta10.cz