Vážení voliči a příznivci koalice VLASTA, děkujeme za vaši podporu ve volbách, díky které jsme dosáhli mimořádného výsledku, kdy nám jen relativně těsně uniklo první místo za hnutím ANO. Získali jsem tak ve čtyřicetičlenném zastupitelstvu osm míst (20%). Podrobné výsledky komunálních voleb naleznete zde. Obratem jsme již začali jednat o možnostech nelehkého řešení povolebního koaličního hlavolamu. Nejdříve je ale nutné důkladně zmapovat situaci a vyjasnit si povolební pozice u možných partnerů. Bylo by snadné odejít do silné a konstruktivní opozice, ale potenciální hrozba antikoalice starých pořádků je důraznou motivací pro naše koaliční snažení. Jistě ale ne za jakoukoli cenu. Držte nám palce a prosíme o trpělivost!


Společné prohlášení zastupitelských klubů volebních stran VLASTA a TOP 09 k povolebnímu vyjednávání v MČ Praha 10 z 20. 10. 2014:
Po víkendu, který určil nové rozložení sil v Senátu PČR, začínají tento týden naplno seriózní politická jednání o budoucí správě věcí veřejných také v Praze 10. Na základě výrazného programového průniku i společné zkušenosti z úspěšné kampaně proti miliardové radnici zastupitelské kluby volebních stran VLASTA a TOP 09 veřejně deklarují, že budou při jednáních o nové politické reprezentaci na desítkové radnici hledat optimální řešení problémů občanů Prahy 10 společnými silami. Vedoucí vyjednávacích týmů:
Renata Chmelová (VLASTA – koalice občanů Prahy 10, KDU-ČSL a LES, lídr kandidátky)
Jiří Liška (TOP 09, předseda Regionální organizace Praha 10)

Tisková zpráva z 8. 10. 2014: Koalice VLASTA, spojení aktivních občanů pocházejících ze spolků, občanských sdružení i politických stran, nezávislých na současném vedení radnice Prahy 10, děkuje všem spoluobčanům, kteří připojili svůj podpis pod vypsání referenda STOP miliardové radnici. Díky Vám a úsilí koalice VLASTA, TOP 09 a občanských sdružení se podařilo získat potřebný počet podpisů pro bezvadný návrh referenda.

Druhou, už méně příznivou zprávou je to, že současní zastupitelé v minulém týdnu během posledního jednání zastupitelstva nesplnili svou zákonnou povinnost a neprojednali věcné body vyplývající z tohoto občany vyvolaného referenda.„V
tuto chvíli zvažujeme obranu proti tomuto obcházení zákona. Podstatné ale je, že došlo k zablokování stavby radnice. O všem důležitém tak rozhodnou až noví zastupitelé, kteří vzejdou z volebního klání tento pátek a sobotu,
“ říká Renata Chmelová, kandidátka na starostku z koalice VLASTA.

Koalice VLASTA říká s odpovědností za všech více než 10 000 podepsaných občanů, že jako vaši zastupitelé podnikneme všechny kroky, vedoucí ke zrušení projektu miliardové radnice. Sídlo radnice je třeba vyřešit, ale za transparentních podmínek a v diskusi s občany, odborníky na urbanismus a dopravu a ve spolupráci s Českou komorou architektů. Renata Chmelová dodává, že „jediným východiskem je zvolit strany, které netvoří současnou radniční koalici (ODS, ČSSD, ANO, Zoufalíkovi Nezávislí, SZ). Zvolte prosím ty, kteří změní mimořádně nezdravé politické prostředí na Praze 10 a budou občany a jejich hlas brát vážně.


Prosíme přijďte v pátek či sobotu 10. a 11. října ke komunálním volbám a dejte nám svůj hlas! 

Jménem všech kandidátů koalice VLASTA – Renata Chmelová, kandidátka na starostku Prahy 10

VLASTA – koalice občanů Prahy 10, KDU-ČSL a LES s podporou Pirátů

  Koalice VLASTA

  email: info@vlasta10.cz

  Ondřej Ertl

  právník, sportovec

  34 let, Starostové a nezávislí – Vinohrady

  Kontakt: ertl.ondrej@gmail.com

  Gesce: sport a volný čas, bytová politika

  Ondřej se věnuje sportu a správě nemovitostí.

  Na sportovním poli se nejdříve věnoval vrcholovému sportu a následně se zapojil do spolkového života sportovního prostředí, kde organizoval činnost sportovního oddílu, pořádal sportovní akce a pomáhal v rozvoji mladým talentům. V současné době Ondřej pracuje ve Sdružení sportovních svazů České republiky z.s., ve kterém pomáhá s administrativou a projekty sportovním svazů a spolkům.

  Tomáš Janík

  Geograf, krajinný ekolog a vedoucí skautského střediska

  30 let, bez politické příslušnosti – Strašnice a Bohdalec

  Kontakt: tomas.janik92@seznam.cz

  Gesce: územní a strategický rozvoj, životní prostředí, doprava, volný čas

  Tomáš se jako koordinátor procesů udržitelného rozvoje na radnici v uplynulém volebním období věnoval zejména propojování témat územního a strategického rozvoje, životního prostředí a dopravy. Působil jako analytik a je spoluautorem Mapy významných změn územního plánu a stavebních záměrů na Praze 10: https://strategieprodesitku.cz/mapy/.

  Vyrůstal s výhledem na Kubáň a nyní zde žije s ženou a malou dcerkou. Po studiu historie a fyzické a sociální geografie působí v současné době na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy, kde dodělává doktorské studium, a zároveň se odborně věnuje krajině ve Výzkumném ústavu Silva Taroucy. Od svých desíti let je skautem, podílel se na vedení vzdělávacích kurzů pro vedoucí a vede skautské středisko Scarabeus s klubovnou na Bohdalci.

  Gabriela Kolářová

  finanční analytička, místopředsedkyně STAN Praha 10

  36 let, Starostové a nezávislí – Zahradní Město

  Kontakt: gabii.kolarova@gmail.com

  Gabriela nejprve vystudovala hotelový management a následně se profesně věnovala hotelnictví a cestovnímu ruchu. Po rodičovské dovolené se rozhodla směřovat svoji profesní dráhu do oblasti financí a s tím přišlo i odhodlání doplnit si formální vzdělání v magisterském programu Ekonomika a management. V současné době pracuje jako finanční analytička pro nadnárodní společnost. Její silnou stránkou je naprostá organizovanost – příkladem je trojboj „rodina, studium, zaměstnání“, který operativně proměnila v „rodina, komunální politika, zaměstnání“. Gabriela je místopředsedkyní STAN Praha 10. Je vdaná, má dvě dcery a žije s rodinou na Zahradním Městě.