Rád bych jednou nasedl na tramvajovou linku v centru Prahy a pohodlně dojel tímto příjemným vyhlídkovým druhem MHD bez přestupu třeba až na zastávku Plaňanská.

Byl by to okamžik dalšího posunu Malešic v rámci Prahy. Kdysi samostatná obec byla připojena k městu v roce 1922, ale první autobus přijel až v roce 1926! Mnohem později vzniklo sídliště, které vyvolalo další poptávku po pravidelném spojení. Tak je to i v současné době. Čekání na několik linek. Někdy kratší, někdy delší. Myšlenka tramvajového napojení však není nová. Existuje již delší dobu.

Tramvaj umožňuje pravidelné a kratší intervaly provozu. Zastávky mohou být blíže. Dokáže tedy lépe fungovat pro lokální potřebu přiblížení či přesunu (od jednoho obchodu k druhému, od bydliště k parku). Nejde přeci jen o transfer na metro!

Tramvaj nabízí svým cestujícím větší pohodlí. Stoupá tak počet cestujících. Tramvaje i zastávky jsou mnohdy výraznější a formují tedy vzhledově i své okolí. Tramvajová trať je fixní a nedá se aktuálně měnit dle dopravních potřeb. Tím však vytváří atraktivní stabilní prvek, který např. obchodníkům přináší jistotu pojíždění cestujících lokalitou. To může ve svém důsledku přinášet pozitivní vliv na okolní obchodní příležitosti a služby v parteru.

Tramvaj tedy dokáže dotvářet město. Proto je dobré ji podporovat.

David Mateásko, architekt z Malešic 

  Ondřej Ertl

  právník, sportovec

  34 let, Starostové a nezávislí – Vinohrady

  Kontakt: ertl.ondrej@gmail.com

  Gesce: sport a volný čas, bytová politika

  Ondřej se věnuje sportu a správě nemovitostí.

  Na sportovním poli se nejdříve věnoval vrcholovému sportu a následně se zapojil do spolkového života sportovního prostředí, kde organizoval činnost sportovního oddílu, pořádal sportovní akce a pomáhal v rozvoji mladým talentům. V současné době Ondřej pracuje ve Sdružení sportovních svazů České republiky z.s., ve kterém pomáhá s administrativou a projekty sportovním svazů a spolkům.

  Tomáš Janík

  Geograf, krajinný ekolog a vedoucí skautského střediska

  30 let, bez politické příslušnosti – Strašnice a Bohdalec

  Kontakt: tomas.janik92@seznam.cz

  Gesce: územní a strategický rozvoj, životní prostředí, doprava, volný čas

  Tomáš se jako koordinátor procesů udržitelného rozvoje na radnici v uplynulém volebním období věnoval zejména propojování témat územního a strategického rozvoje, životního prostředí a dopravy. Působil jako analytik a je spoluautorem Mapy významných změn územního plánu a stavebních záměrů na Praze 10: https://strategieprodesitku.cz/mapy/.

  Vyrůstal s výhledem na Kubáň a nyní zde žije s ženou a malou dcerkou. Po studiu historie a fyzické a sociální geografie působí v současné době na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy, kde dodělává doktorské studium, a zároveň se odborně věnuje krajině ve Výzkumném ústavu Silva Taroucy. Od svých desíti let je skautem, podílel se na vedení vzdělávacích kurzů pro vedoucí a vede skautské středisko Scarabeus s klubovnou na Bohdalci.

  Gabriela Kolářová

  finanční analytička, místopředsedkyně STAN Praha 10

  36 let, Starostové a nezávislí – Zahradní Město

  Kontakt: gabii.kolarova@gmail.com

  Gabriela nejprve vystudovala hotelový management a následně se profesně věnovala hotelnictví a cestovnímu ruchu. Po rodičovské dovolené se rozhodla směřovat svoji profesní dráhu do oblasti financí a s tím přišlo i odhodlání doplnit si formální vzdělání v magisterském programu Ekonomika a management. V současné době pracuje jako finanční analytička pro nadnárodní společnost. Její silnou stránkou je naprostá organizovanost – příkladem je trojboj „rodina, studium, zaměstnání“, který operativně proměnila v „rodina, komunální politika, zaměstnání“. Gabriela je místopředsedkyní STAN Praha 10. Je vdaná, má dvě dcery a žije s rodinou na Zahradním Městě.