Vážení příznivci dobrého dění na Praze 10,

rozeslali jsme červnové vydání našeho pravidelného měsíčního souhrnu, kterým informujeme o práci zastupitelů Koalice VLASTA na radnici MČ Praha 10. Za uplynulý půlrok se pomalu, ale jistě daří radniční koalici ve složení VLASTA + Piráti + ODS otevírat radnici. Důkazem toho je druhé vydání obnovených radničních novin ve formátu nového měsíčníku PRAHA 10. Že to není jediná věc, jste se mohli za uplynulé dva měsíce přesvědčit na více než 10 setkáních s vedením MČ v rámci sběru informací pro chystaný Strategický plán udržitelného rozvoje. Podněty ze strany veřejnosti jsou přijímány až do 30. června 2019.

Co jsme aktuálně splnili z našeho volebního programu?

  • Starostka a radní budou ještě před prázdninami nově veřejnosti k dispozici i prostřednictvím společných Otevřených hodin Vašich radních ve středu 19. června.

  • Podporujeme preventivní programy v oblastech bezpečnosti a zdraví obyvatel! 9. června MČ Praha 10 pořádala Den integrovaného záchranného systému a po celé léto se můžete hlásit na bezplatné Zážitkové kurzy první pomoci s Prahou 10.
  • 3. června bylo slavnostně otevřeno poradenské Kontaktní centrum bydlení MČ Praha 10. Nově se každý může na radnici poradit, jak řešit svou bytovou situaci či případnou nouzi.

  • Nadále říkáme důrazné NE Překladišti v Malešicích! Radnice pečlivě sleduje aktivitu investora v projednávání tohoto záměru.

Parkování na Praze 10 ve znamení parkovacích zón: Vše, co se chcete dozvědět o plánu zavedení parkovacích zón na MČ Praha 10 zazní ve čtvrtek 13. června v Kulturním Domě Barikádníků, za účasti vedení MČ a odpovědných úředníků.

Celý text VLASTNÍHO ZPRAVODAJE si můžete přečíst na odkazu zde.

Koalice VLASTA

email: info@vlasta10.cz

Ondřej Ertl

právník, sportovec

34 let, Starostové a nezávislí – Vinohrady

Kontakt: ertl.ondrej@gmail.com

Gesce: sport a volný čas, bytová politika

Ondřej se věnuje sportu a správě nemovitostí.

Na sportovním poli se nejdříve věnoval vrcholovému sportu a následně se zapojil do spolkového života sportovního prostředí, kde organizoval činnost sportovního oddílu, pořádal sportovní akce a pomáhal v rozvoji mladým talentům. V současné době Ondřej pracuje ve Sdružení sportovních svazů České republiky z.s., ve kterém pomáhá s administrativou a projekty sportovním svazů a spolkům.

Tomáš Janík

Geograf, krajinný ekolog a vedoucí skautského střediska

30 let, bez politické příslušnosti – Strašnice a Bohdalec

Kontakt: tomas.janik92@seznam.cz

Gesce: územní a strategický rozvoj, životní prostředí, doprava, volný čas

Tomáš se jako koordinátor procesů udržitelného rozvoje na radnici v uplynulém volebním období věnoval zejména propojování témat územního a strategického rozvoje, životního prostředí a dopravy. Působil jako analytik a je spoluautorem Mapy významných změn územního plánu a stavebních záměrů na Praze 10: https://strategieprodesitku.cz/mapy/.

Vyrůstal s výhledem na Kubáň a nyní zde žije s ženou a malou dcerkou. Po studiu historie a fyzické a sociální geografie působí v současné době na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy, kde dodělává doktorské studium, a zároveň se odborně věnuje krajině ve Výzkumném ústavu Silva Taroucy. Od svých desíti let je skautem, podílel se na vedení vzdělávacích kurzů pro vedoucí a vede skautské středisko Scarabeus s klubovnou na Bohdalci.

Gabriela Kolářová

finanční analytička, místopředsedkyně STAN Praha 10

36 let, Starostové a nezávislí – Zahradní Město

Kontakt: gabii.kolarova@gmail.com

Gabriela nejprve vystudovala hotelový management a následně se profesně věnovala hotelnictví a cestovnímu ruchu. Po rodičovské dovolené se rozhodla směřovat svoji profesní dráhu do oblasti financí a s tím přišlo i odhodlání doplnit si formální vzdělání v magisterském programu Ekonomika a management. V současné době pracuje jako finanční analytička pro nadnárodní společnost. Její silnou stránkou je naprostá organizovanost – příkladem je trojboj „rodina, studium, zaměstnání“, který operativně proměnila v „rodina, komunální politika, zaměstnání“. Gabriela je místopředsedkyní STAN Praha 10. Je vdaná, má dvě dcery a žije s rodinou na Zahradním Městě.