Podnikatelské prostředí v Praze 10 je pestré. Zdejší podnikatelé a drobní živnostníci si zaslouží naši sympatii a podporu z řady důvodů. Ti dobří jsou tvůrčí, vytvářejí pracovní místa a přicházejí s inovacemi. Platí i nemalé daně, z nichž město a stát poskytují užitečné služby ve prospěch všech.
Praha 10, stejně jako jiná velká města, v posledních 30 letech doslova ožila díky úsilí drobných podnikatelů. Nabízejí služby, které využívá široké spektrum občanů. Proto jim nemáme zbytečně překážet a zahlcovat je byrokracií.
Na podzim se v jednacím sále radnice konala první veřejná debata vedení radnice s některými podnikateli. Sdílení zkušeností, ocenění, ale i kritika byly cenné, protože poskytly zpětnou vazbu. Ukázalo se, že svoji hodnotu může mít i symbolická podpora podnikatelů:
ocenění podnikatelské iniciativy, dobrého nápadu nebo společensky prospěšných aktivit.
Praha 10 je velká městská část, zatím velmi dobře dopravně dostupná. Podnikatelé od vedení radnice očekávají, že dobře dopravně dostupná zůstane i v době rozvoje lokalit jako Slatiny-Bohdalec, Hagibor a další.
Ohleduplný rozvoj zatím nezastavěných území, stejně jako včasné informování o parkovacích zónách jsou naším prvořadým cílem. Nové vedení radnice chce dát postupně do pořádku zanedbané nebytové prostory. Chceme je opravit, udržovat a nabízet mimo jiné pro podnikatelské aktivity.
Podnikatelům v neposlední řadě nabízíme inzertní prostor v těchto novinách. Kultivace prostředí, ve kterém žijeme, je společným cílem těch, kdo podnikají, i těch, kdo spravují městskou část. Chceme v tom pokračovat. Budeme rádi, když se ve větším měřítku zapojíte i Vy

Převzato z měsíčníku „Praha 10“, prosinec 2019

Garantem tohoto článku je Pavel Mareš
tel:+420 721 285 237
email: pavel.mares@vlasta10.cz