Vážení příznivci dobrého dění na Praze 10,

zdravíme Vás na sklonku letních prázdnin s řadou dobrých zpráv z dění v naší městské část

Když jsme před bezmála třemi roky, tehdy jako obcetvorná opozice, podruhé kandidovali do zastupitelstva naší městské části, naší velkou snahou bylo radnici Prahy 10 otevřít. Nejde jen o dny otevřených dveří, tedy Otevřené hodiny radních, ale hlavně a především o tyto záležitosti:  

– Zveřejňování dosud skrytých dat o fakturách;
– Přehledné informování o čerpání rozpočtu;
– Mnohem lepší informování o stavebních záměrech v blízkosti vašeho bydliště.

Dnes můžeme říci, že všechny tyto body, naše přání a úkoly, jež jsme si předsevzali, jsou splněny! Plnění by bylo bývalo i rychlejší, ale pandemie (která se snad na podzim nevrátí v tak hrozivé podobě jako loni) byla proti a my jsme v daný moment museli osvědčit jiné, mnohem zásadnější dovednosti.
Koalice VLASTA plní své sliby prostřednictvím společného koaličního programového prohlášení Rady MČ Praha 10. Snad i vás potěší nezávislé hodnocení transparentnosti naší městské části, informace o právě spuštěném rozklikávacím rozpočtu a přehledné zobrazení změn územního plánu.
Nabízíme vám ale i něco navíc, co nám všem může dát aspoň zčásti zapomenout na vše zlé z předchozího roku a půl. Praha 10 jednoznačně sází na kulturu a její podporu. Kultura je tam, kde žijí lidé! A přesvědčit se o tom můžete hned na několika příkladech.
Koordinaci a rozšiřování kulturních příležitostí má v Praze 10 na starosti náš místostarosta David Kašpar (VLASTA/STAN). Před třemi lety se jako profesionál vydal z kulturní do politické sféry a byl zvolen místostarostou, aby tuto mnohými podceňovanou oblast pozvedl. Po pár letech práce se na Prahu 10 daří přivádět kvalitní interprety a dokončovat kulturní infrastrukturu.

Pohodový konec prázdnin i úspěšný (a hlavně zdravý) start do nového školního roku přejí Renata Chmelová, David Kašpar a celý zastupitelský klub Koalice VLASTA

Celý text VLASTNÍHO ZPRAVODAJE si můžete přečíst na odkazu zde.

Koalice VLASTA

email: info@vlasta10.cz

Ondřej Ertl

právník, sportovec

34 let, Starostové a nezávislí – Vinohrady

Kontakt: ertl.ondrej@gmail.com

Gesce: sport a volný čas, bytová politika

Ondřej se věnuje sportu a správě nemovitostí.

Na sportovním poli se nejdříve věnoval vrcholovému sportu a následně se zapojil do spolkového života sportovního prostředí, kde organizoval činnost sportovního oddílu, pořádal sportovní akce a pomáhal v rozvoji mladým talentům. V současné době Ondřej pracuje ve Sdružení sportovních svazů České republiky z.s., ve kterém pomáhá s administrativou a projekty sportovním svazů a spolkům.

Tomáš Janík

Geograf, krajinný ekolog a vedoucí skautského střediska

30 let, bez politické příslušnosti – Strašnice a Bohdalec

Kontakt: tomas.janik92@seznam.cz

Gesce: územní a strategický rozvoj, životní prostředí, doprava, volný čas

Tomáš se jako koordinátor procesů udržitelného rozvoje na radnici v uplynulém volebním období věnoval zejména propojování témat územního a strategického rozvoje, životního prostředí a dopravy. Působil jako analytik a je spoluautorem Mapy významných změn územního plánu a stavebních záměrů na Praze 10: https://strategieprodesitku.cz/mapy/.

Vyrůstal s výhledem na Kubáň a nyní zde žije s ženou a malou dcerkou. Po studiu historie a fyzické a sociální geografie působí v současné době na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy, kde dodělává doktorské studium, a zároveň se odborně věnuje krajině ve Výzkumném ústavu Silva Taroucy. Od svých desíti let je skautem, podílel se na vedení vzdělávacích kurzů pro vedoucí a vede skautské středisko Scarabeus s klubovnou na Bohdalci.

Gabriela Kolářová

finanční analytička, místopředsedkyně STAN Praha 10

36 let, Starostové a nezávislí – Zahradní Město

Kontakt: gabii.kolarova@gmail.com

Gabriela nejprve vystudovala hotelový management a následně se profesně věnovala hotelnictví a cestovnímu ruchu. Po rodičovské dovolené se rozhodla směřovat svoji profesní dráhu do oblasti financí a s tím přišlo i odhodlání doplnit si formální vzdělání v magisterském programu Ekonomika a management. V současné době pracuje jako finanční analytička pro nadnárodní společnost. Její silnou stránkou je naprostá organizovanost – příkladem je trojboj „rodina, studium, zaměstnání“, který operativně proměnila v „rodina, komunální politika, zaměstnání“. Gabriela je místopředsedkyní STAN Praha 10. Je vdaná, má dvě dcery a žije s rodinou na Zahradním Městě.