VLASTA, koalice občanů Prahy 10, STAN, KDU‑ČSL a Desítky pro domácí, se před volbami zavázala k zapojení profesionálních sportovců a klubů do výuky tělesné výchovy.

Chtěli jsme, aby byl sport pro malé děti atraktivnější. Nikdo z nás netušil, jak akutní se tato potřeba stane. Pandemie, uzávěry sportovišť a „odpískání“ tělesné výchovy na školách ale způsobily, že se řada lidí, včetně dětí, přestala hýbat. Potřeba pohybu a aktivního životního stylu výrazně vzrostla.

I proto se Praha 10 od září letošního roku zapojila do projektu „Trenéři ve škole“. Co to pro děti znamená? Na vybraných školách se do výuky tělocviku zapojí profesionální, licencovaní trenéři z lokálních sportovních klubů a tělovýchovných jednot. Péče se dostane zejména dětem v prvních dvou třídách, v době, kdy se lidské tělo a zájem o sport zásadně rozvíjejí. Podrobné informace o projektu najdete na www.treneriveskole.cz.

Jako předseda sportovního výboru zastupitelstva jsem rád. Nejen proto, že plníme svůj program, ale že myslíme na budoucnost. Kéž se takových užitečných věcí podaří prosadit víc.

 Převzato z měsíčníku „Praha 10“, říjen 2021.

Garantem tohoto článku je Václav Vlček
tel: +420 267 093 335
email: vaclav.vlcek@vlasta10.cz

Ondřej Ertl

právník, sportovec

34 let, Starostové a nezávislí – Vinohrady

Kontakt: ertl.ondrej@gmail.com

Gesce: sport a volný čas, bytová politika

Ondřej se věnuje sportu a správě nemovitostí.

Na sportovním poli se nejdříve věnoval vrcholovému sportu a následně se zapojil do spolkového života sportovního prostředí, kde organizoval činnost sportovního oddílu, pořádal sportovní akce a pomáhal v rozvoji mladým talentům. V současné době Ondřej pracuje ve Sdružení sportovních svazů České republiky z.s., ve kterém pomáhá s administrativou a projekty sportovním svazů a spolkům.

Tomáš Janík

Geograf, krajinný ekolog a vedoucí skautského střediska

30 let, bez politické příslušnosti – Strašnice a Bohdalec

Kontakt: tomas.janik92@seznam.cz

Gesce: územní a strategický rozvoj, životní prostředí, doprava, volný čas

Tomáš se jako koordinátor procesů udržitelného rozvoje na radnici v uplynulém volebním období věnoval zejména propojování témat územního a strategického rozvoje, životního prostředí a dopravy. Působil jako analytik a je spoluautorem Mapy významných změn územního plánu a stavebních záměrů na Praze 10: https://strategieprodesitku.cz/mapy/.

Vyrůstal s výhledem na Kubáň a nyní zde žije s ženou a malou dcerkou. Po studiu historie a fyzické a sociální geografie působí v současné době na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy, kde dodělává doktorské studium, a zároveň se odborně věnuje krajině ve Výzkumném ústavu Silva Taroucy. Od svých desíti let je skautem, podílel se na vedení vzdělávacích kurzů pro vedoucí a vede skautské středisko Scarabeus s klubovnou na Bohdalci.

Gabriela Kolářová

finanční analytička, místopředsedkyně STAN Praha 10

36 let, Starostové a nezávislí – Zahradní Město

Kontakt: gabii.kolarova@gmail.com

Gabriela nejprve vystudovala hotelový management a následně se profesně věnovala hotelnictví a cestovnímu ruchu. Po rodičovské dovolené se rozhodla směřovat svoji profesní dráhu do oblasti financí a s tím přišlo i odhodlání doplnit si formální vzdělání v magisterském programu Ekonomika a management. V současné době pracuje jako finanční analytička pro nadnárodní společnost. Její silnou stránkou je naprostá organizovanost – příkladem je trojboj „rodina, studium, zaměstnání“, který operativně proměnila v „rodina, komunální politika, zaměstnání“. Gabriela je místopředsedkyní STAN Praha 10. Je vdaná, má dvě dcery a žije s rodinou na Zahradním Městě.