VLASTA, koalice občanů Prahy 10, STAN, KDU‑ČSL a Desítky pro domácí, se před volbami zavázala k zapojení profesionálních sportovců a klubů do výuky tělesné výchovy.

Chtěli jsme, aby byl sport pro malé děti atraktivnější. Nikdo z nás netušil, jak akutní se tato potřeba stane. Pandemie, uzávěry sportovišť a „odpískání“ tělesné výchovy na školách ale způsobily, že se řada lidí, včetně dětí, přestala hýbat. Potřeba pohybu a aktivního životního stylu výrazně vzrostla.

I proto se Praha 10 od září letošního roku zapojila do projektu „Trenéři ve škole“. Co to pro děti znamená? Na vybraných školách se do výuky tělocviku zapojí profesionální, licencovaní trenéři z lokálních sportovních klubů a tělovýchovných jednot. Péče se dostane zejména dětem v prvních dvou třídách, v době, kdy se lidské tělo a zájem o sport zásadně rozvíjejí. Podrobné informace o projektu najdete na www.treneriveskole.cz.

Jako předseda sportovního výboru zastupitelstva jsem rád. Nejen proto, že plníme svůj program, ale že myslíme na budoucnost. Kéž se takových užitečných věcí podaří prosadit víc.

 Převzato z měsíčníku „Praha 10“, říjen 2021.

Garantem tohoto článku je Václav Vlček
tel: +420 267 093 335
email: vaclav.vlcek@vlasta10.cz