Desítka, to je hlavně pestrost a různorodost. Žádný div, že na své si u nás přijdou i milovníci železnice. Ti byli před dvěma týdny v pozoru, začala totiž fungovat nová vlaková stanice, díky níž se dostanete ze Zahradního Města na pražské Hlavní nádraží za dvanáct minut.

Nádraží Praha – Zahradní Město se otevřelo po více než tříleté rekonstrukci sedmikilometrového úseku trati mezi hlavním nádražím a Hostivaří. Naše obslužnost osobními a spěšnými vlaky se tak významně navýšila už koncem září. A od prosince zde budou nově zastavovat i rychlíky na trase Praha –Tábor – České Budějovice.

Pro prakticky smýšlející cestovatele ještě doplňuji, že u stavby jsme prosadili menší parkoviště v režimu bezplatného P+R s kapacitou 68 parkovacích stání. Vše je součástí zbrusu nového terminálu MHD s přestupem na tramvaj i autobusy. Zbývá doladit všechny návaznosti na ostatní komunikace.

Na rozdíl od Zahradního Města, stanice Praha – Vršovice patří mezi železniční stálice, ostatně v provozu je už od roku 1880. Léta se na jejím stavu logicky začala podepisovat, a tak dochází k postupné opravě. Během let 2007 a 2008 prošla nádražní budova rekonstrukcí, při níž byla odstraněna přístavba ze 70. let 20. století. Po desetiletí se modernizace dočkala také nástupiště, vzniklo i zbrusu nové čtvrté k podpoře příměstských vlaků a propojení na Prahu 4 do Nuslí.

Od loňska je pak součástí vršovické trati i nádražní zastávka Praha-Eden, jež byla otevřena v prosinci. Správa železnic tady testuje nový typ dlaždicového povrchu i zastřešení nástupišť ve tvaru vlaštovky. Podchod nyní dodělává investor

….

 celý článek čtěte zde

RENATA CHMELOVÁ, starostka Prahy 10, VLASTA

 

Zdroj:https://www.lidovky.cz/nazory/starostove-praha-10-nadrazi.A211006_130225_ln_nazory_jhe

Garantem tohoto článku je Renata Chmelová
tel: +420 724 022 964
email:  renata.chmelova@vlasta10.cz

Ondřej Ertl

právník, sportovec

34 let, Starostové a nezávislí – Vinohrady

Kontakt: ertl.ondrej@gmail.com

Gesce: sport a volný čas, bytová politika

Ondřej se věnuje sportu a správě nemovitostí.

Na sportovním poli se nejdříve věnoval vrcholovému sportu a následně se zapojil do spolkového života sportovního prostředí, kde organizoval činnost sportovního oddílu, pořádal sportovní akce a pomáhal v rozvoji mladým talentům. V současné době Ondřej pracuje ve Sdružení sportovních svazů České republiky z.s., ve kterém pomáhá s administrativou a projekty sportovním svazů a spolkům.

Tomáš Janík

Geograf, krajinný ekolog a vedoucí skautského střediska

30 let, bez politické příslušnosti – Strašnice a Bohdalec

Kontakt: tomas.janik92@seznam.cz

Gesce: územní a strategický rozvoj, životní prostředí, doprava, volný čas

Tomáš se jako koordinátor procesů udržitelného rozvoje na radnici v uplynulém volebním období věnoval zejména propojování témat územního a strategického rozvoje, životního prostředí a dopravy. Působil jako analytik a je spoluautorem Mapy významných změn územního plánu a stavebních záměrů na Praze 10: https://strategieprodesitku.cz/mapy/.

Vyrůstal s výhledem na Kubáň a nyní zde žije s ženou a malou dcerkou. Po studiu historie a fyzické a sociální geografie působí v současné době na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy, kde dodělává doktorské studium, a zároveň se odborně věnuje krajině ve Výzkumném ústavu Silva Taroucy. Od svých desíti let je skautem, podílel se na vedení vzdělávacích kurzů pro vedoucí a vede skautské středisko Scarabeus s klubovnou na Bohdalci.

Gabriela Kolářová

finanční analytička, místopředsedkyně STAN Praha 10

36 let, Starostové a nezávislí – Zahradní Město

Kontakt: gabii.kolarova@gmail.com

Gabriela nejprve vystudovala hotelový management a následně se profesně věnovala hotelnictví a cestovnímu ruchu. Po rodičovské dovolené se rozhodla směřovat svoji profesní dráhu do oblasti financí a s tím přišlo i odhodlání doplnit si formální vzdělání v magisterském programu Ekonomika a management. V současné době pracuje jako finanční analytička pro nadnárodní společnost. Její silnou stránkou je naprostá organizovanost – příkladem je trojboj „rodina, studium, zaměstnání“, který operativně proměnila v „rodina, komunální politika, zaměstnání“. Gabriela je místopředsedkyní STAN Praha 10. Je vdaná, má dvě dcery a žije s rodinou na Zahradním Městě.