Milí občané Prahy 10, sousedky a sousedé!

S radostí vám přinášíme jubilejní desáté číslo našich Vlastních novin. Měníme Prahu 10 ve zdravou městskou část. Dozvíte se, co konkrétního jsme udělali pro místo, kde žijete! Desítku jsme pro tento účel rozdělili na čtyři části. U každé najdete vždy dva podrobněji rozepsané projekty a box s výčtem dalších tří projektů nebo celých tematických oblastí. Jedná se o pouhý výběr z výrazně vyššího počtu aktivit, které jsme za tři roky na radnici podpořili nebo prosadili.

Co dalšího ještě v novinách najdete:

Kino Vzlet – Ve Vršovicích máme novou, nejen kulturní křižovatku. Její koncepce a příběh odráží řadu našich priorit.

Strategické desatero – Jak jdeme po cestě udržitelného rozvoje.

Kultura pomáhá rozvoji obcí – S místostarostou Davidem Kašparem o kultuře v každodenním životě, podpoře komunitních akcí, Čapkově vile i plánech se Strašnickým divadlem.

Kapacity škol navýší Stará škola V Olšinách a MŠ Bajkalská.

Ďolíček se zrekonstruuje – Jak po pandemii obnovujeme zájem dětí o sport? Vznikne nová tělocvična na Solidaritě? A jak to aktuálně vypadá s Ďolíčkem? Odpovědi vám přinášíme v rozhovoru se zastupitelem a předsedou sportovního výboru Václavem Vlčkem.

Starostka, která hájí zájmy Prahy 10 i v Senátu – Výkaz práce senátorky Renaty Chmelové pro obvod Praha 10, Dubeč a Štěrboholy.

Koalice VLASTA

email: info@vlasta10.cz

Ondřej Ertl

právník, sportovec

34 let, Starostové a nezávislí – Vinohrady

Kontakt: ertl.ondrej@gmail.com

Gesce: sport a volný čas, bytová politika

Ondřej se věnuje sportu a správě nemovitostí.

Na sportovním poli se nejdříve věnoval vrcholovému sportu a následně se zapojil do spolkového života sportovního prostředí, kde organizoval činnost sportovního oddílu, pořádal sportovní akce a pomáhal v rozvoji mladým talentům. V současné době Ondřej pracuje ve Sdružení sportovních svazů České republiky z.s., ve kterém pomáhá s administrativou a projekty sportovním svazů a spolkům.

Tomáš Janík

Geograf, krajinný ekolog a vedoucí skautského střediska

30 let, bez politické příslušnosti – Strašnice a Bohdalec

Kontakt: tomas.janik92@seznam.cz

Gesce: územní a strategický rozvoj, životní prostředí, doprava, volný čas

Tomáš se jako koordinátor procesů udržitelného rozvoje na radnici v uplynulém volebním období věnoval zejména propojování témat územního a strategického rozvoje, životního prostředí a dopravy. Působil jako analytik a je spoluautorem Mapy významných změn územního plánu a stavebních záměrů na Praze 10: https://strategieprodesitku.cz/mapy/.

Vyrůstal s výhledem na Kubáň a nyní zde žije s ženou a malou dcerkou. Po studiu historie a fyzické a sociální geografie působí v současné době na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy, kde dodělává doktorské studium, a zároveň se odborně věnuje krajině ve Výzkumném ústavu Silva Taroucy. Od svých desíti let je skautem, podílel se na vedení vzdělávacích kurzů pro vedoucí a vede skautské středisko Scarabeus s klubovnou na Bohdalci.

Gabriela Kolářová

finanční analytička, místopředsedkyně STAN Praha 10

36 let, Starostové a nezávislí – Zahradní Město

Kontakt: gabii.kolarova@gmail.com

Gabriela nejprve vystudovala hotelový management a následně se profesně věnovala hotelnictví a cestovnímu ruchu. Po rodičovské dovolené se rozhodla směřovat svoji profesní dráhu do oblasti financí a s tím přišlo i odhodlání doplnit si formální vzdělání v magisterském programu Ekonomika a management. V současné době pracuje jako finanční analytička pro nadnárodní společnost. Její silnou stránkou je naprostá organizovanost – příkladem je trojboj „rodina, studium, zaměstnání“, který operativně proměnila v „rodina, komunální politika, zaměstnání“. Gabriela je místopředsedkyní STAN Praha 10. Je vdaná, má dvě dcery a žije s rodinou na Zahradním Městě.