Základní škola U Vršovického nádraží vydává skvělý časopis sChOOL. Tak skvělý, že získal 1. místo v celorepublikové soutěži školních časopisů. Je to projekt, který děti vzdělává v mediální gramotnosti a v praxi je učí, jak rozumět informacím a pracovat s nimi. To je v dnešní době možná jedna z nejdůležitějších věcí vůbec – informace se na naše děti hrnou ze všech stran a je čím dál tím obtížnější se v nich vyznat.

A to i pro nás, rodiče. Sami velmi často podceňujeme to, jaké informace k našim dětem směřují. Ano, nastavíme jim na telefonu časový zámek či zablokujeme podezřelé weby, ale uhlídat to nedokážeme. Je potřeba, aby děti samotné dokázaly informaci vyhodnotit a odlišit ty ověřené od škodlivých.

O to víc si vážím toho, jak ke vzdělávání v mediální oblasti přistupují ve škole U Vršovického nádraží. Umí vydávat časopis na vysoké úrovni, který má skvělou grafiku, humor a je ve svém oboru nejlepší v republice. Takový způsob výuky považuji za velmi inspirativní a děkuji tímto zejména Aleně Bartošové, která školní časopis vede.

Převzato z měsíčníku „Praha 10“, leden 2022.

 

Garantem tohoto článku je David Kašpar
email: david.kaspar@praha10.cz