Okolí Ďolíčku projde proměnou. V pondělí 7. března schválila Rada hlavního města Prahy materiál, na jehož základě dojde v nadcházejících letech k velké proměně stadionu Bohemians i jeho okolí. Na co se můžeme těšit?

Škvárové parkoviště bude nahrazeno novým polyfunkčním domem s bytovými jednotkami i podzemním parkováním. Zkultivování se dočká i koryto Botiče, u nějž vznikne i menší „náměstíčko“ osazené zelení. U Gymnázia Přípotoční pak vyroste multifunkční sportovní hala, která poskytne sportovní vyžití nejen studentům, ale i sportovním klubům a široké veřejnosti. V přízemí haly budou opět parkovací místa. Největší změnou pak projde samotný stadion.

Moderní fotbalový stánek pro Bohemku, ale možná i pro dámskou či juniorskou reprezentaci, by měl ve své jižní části kromě nové tribuny nabídnout i komerční prostory (obchody, kavárny apod.) do ulice Vršovická. Na straně severní se pak kromě tribuny počítá i s lávkou a průchodností mezi ulicemi Sámova a Sportovní. Ďolíček se tak ještě více stane integrální součástí Vršovic sloužící nejen fanouškům fotbalu, ale všem Vršovičákům.

Převzato z měsíčníku „Praha 10“,  duben 2022.

.

Garantem tohoto článku je Václav Vlček
tel:+420 267 093 335
email: vaclav.vlcek@praha10.cz

Ondřej Ertl

právník, sportovec

34 let, Starostové a nezávislí – Vinohrady

Kontakt: ertl.ondrej@gmail.com

Gesce: sport a volný čas, bytová politika

Ondřej se věnuje sportu a správě nemovitostí.

Na sportovním poli se nejdříve věnoval vrcholovému sportu a následně se zapojil do spolkového života sportovního prostředí, kde organizoval činnost sportovního oddílu, pořádal sportovní akce a pomáhal v rozvoji mladým talentům. V současné době Ondřej pracuje ve Sdružení sportovních svazů České republiky z.s., ve kterém pomáhá s administrativou a projekty sportovním svazů a spolkům.

Tomáš Janík

Geograf, krajinný ekolog a vedoucí skautského střediska

30 let, bez politické příslušnosti – Strašnice a Bohdalec

Kontakt: tomas.janik92@seznam.cz

Gesce: územní a strategický rozvoj, životní prostředí, doprava, volný čas

Tomáš se jako koordinátor procesů udržitelného rozvoje na radnici v uplynulém volebním období věnoval zejména propojování témat územního a strategického rozvoje, životního prostředí a dopravy. Působil jako analytik a je spoluautorem Mapy významných změn územního plánu a stavebních záměrů na Praze 10: https://strategieprodesitku.cz/mapy/.

Vyrůstal s výhledem na Kubáň a nyní zde žije s ženou a malou dcerkou. Po studiu historie a fyzické a sociální geografie působí v současné době na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy, kde dodělává doktorské studium, a zároveň se odborně věnuje krajině ve Výzkumném ústavu Silva Taroucy. Od svých desíti let je skautem, podílel se na vedení vzdělávacích kurzů pro vedoucí a vede skautské středisko Scarabeus s klubovnou na Bohdalci.

Gabriela Kolářová

finanční analytička, místopředsedkyně STAN Praha 10

36 let, Starostové a nezávislí – Zahradní Město

Kontakt: gabii.kolarova@gmail.com

Gabriela nejprve vystudovala hotelový management a následně se profesně věnovala hotelnictví a cestovnímu ruchu. Po rodičovské dovolené se rozhodla směřovat svoji profesní dráhu do oblasti financí a s tím přišlo i odhodlání doplnit si formální vzdělání v magisterském programu Ekonomika a management. V současné době pracuje jako finanční analytička pro nadnárodní společnost. Její silnou stránkou je naprostá organizovanost – příkladem je trojboj „rodina, studium, zaměstnání“, který operativně proměnila v „rodina, komunální politika, zaměstnání“. Gabriela je místopředsedkyní STAN Praha 10. Je vdaná, má dvě dcery a žije s rodinou na Zahradním Městě.