Milí občané Prahy 10, sousedky a sousedé!

S radostí vám přinášíme volební číslo Vlastních novin. Již za čtyři týdny nás čekají volby do zastupitelstva naší obce a my vám představujeme náš plán pro Desítku. Osvědčený tým vede jako lídr David Kašpar. Vše o naší kandidatuře se dozvíte na našem webu www.vlasta10.cz a ve Vlastních  novinách:

Máme plán pro Desítku:

  • PRO KULTURNÍ DESÍTKU – David Kašpar: „Budeme žít kulturou. Podpory se od nás dočká jak umělecká kvalita, tak místní kreativita, sousedský a spolkový život. Obě tyto úrovně se budou navzájem propojovat a inspirovat.“
  • PRO SOLIDÁRNÍ DESÍTKU – Renata Chmelová: „Nebudeme hromadně rozprodávat obecní byty a zapojíme veřejnost do možnosti samooprav dlouhodobě prázdných jednotek. Zachováme množství a pestrost sociálních služeb. Připravíme výstavbu moderního rodinného centra na Skalce.“.
  • PRO CHYTROU DESÍTKU – Pavel Mareš: „Dokončíme rekonstrukci staré strašnické školy. Dál budeme stavět a obnovovat budovy základních a mateřských škol. Chceme veřejný prostor bez bariér. S námi bude radnice otevřená, nebude plýtvat penězi a energií občanů ani úředníků.“
  • PRO ZDRAVOU DESÍTKU – Milan Maršálek: „Vznikne Zelená tepna Prahy 10 pro zdravé klima a rekreaci ve městě. Zrevitalizujeme srdce Desítky ve Strašnicích a Čechovo náměstí. Velkou pozornost budeme věnovat sídlištím.“

Co dalšího ještě v novinách najdete:

Máme plán pro Desítku, který jsme vytvořili společně s vámi.

Naši kandidáti se představují, seznamte se – Medailonky našich kandidátek a kandidátů do voleb.

Tak to jsme my – Příběh Koalice VLASTA.

Setkejte se s námi – Termíny setkání s našimi kandidátkami a kandidáty.

Koalice VLASTA

email: info@vlasta10.cz

Ondřej Ertl

právník, sportovec

34 let, Starostové a nezávislí – Vinohrady

Kontakt: ertl.ondrej@gmail.com

Gesce: sport a volný čas, bytová politika

Ondřej se věnuje sportu a správě nemovitostí.

Na sportovním poli se nejdříve věnoval vrcholovému sportu a následně se zapojil do spolkového života sportovního prostředí, kde organizoval činnost sportovního oddílu, pořádal sportovní akce a pomáhal v rozvoji mladým talentům. V současné době Ondřej pracuje ve Sdružení sportovních svazů České republiky z.s., ve kterém pomáhá s administrativou a projekty sportovním svazů a spolkům.

Tomáš Janík

Geograf, krajinný ekolog a vedoucí skautského střediska

30 let, bez politické příslušnosti – Strašnice a Bohdalec

Kontakt: tomas.janik92@seznam.cz

Gesce: územní a strategický rozvoj, životní prostředí, doprava, volný čas

Tomáš se jako koordinátor procesů udržitelného rozvoje na radnici v uplynulém volebním období věnoval zejména propojování témat územního a strategického rozvoje, životního prostředí a dopravy. Působil jako analytik a je spoluautorem Mapy významných změn územního plánu a stavebních záměrů na Praze 10: https://strategieprodesitku.cz/mapy/.

Vyrůstal s výhledem na Kubáň a nyní zde žije s ženou a malou dcerkou. Po studiu historie a fyzické a sociální geografie působí v současné době na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy, kde dodělává doktorské studium, a zároveň se odborně věnuje krajině ve Výzkumném ústavu Silva Taroucy. Od svých desíti let je skautem, podílel se na vedení vzdělávacích kurzů pro vedoucí a vede skautské středisko Scarabeus s klubovnou na Bohdalci.

Gabriela Kolářová

finanční analytička, místopředsedkyně STAN Praha 10

36 let, Starostové a nezávislí – Zahradní Město

Kontakt: gabii.kolarova@gmail.com

Gabriela nejprve vystudovala hotelový management a následně se profesně věnovala hotelnictví a cestovnímu ruchu. Po rodičovské dovolené se rozhodla směřovat svoji profesní dráhu do oblasti financí a s tím přišlo i odhodlání doplnit si formální vzdělání v magisterském programu Ekonomika a management. V současné době pracuje jako finanční analytička pro nadnárodní společnost. Její silnou stránkou je naprostá organizovanost – příkladem je trojboj „rodina, studium, zaměstnání“, který operativně proměnila v „rodina, komunální politika, zaměstnání“. Gabriela je místopředsedkyní STAN Praha 10. Je vdaná, má dvě dcery a žije s rodinou na Zahradním Městě.