Komunální volby 2022 „Srdcem pro Desítku“

K dobrým účtům patří i veřejné vyúčtování volební kampaně. Tak to ostatně děláme po každých volbách, jichž se naše uskupení zúčastnilo od roku 2014.

Pozn: popisky grafu jsou výdaje na jednotlivé položky v Kč

Volební koalice VLASTA a STAN s podporou KDU-ČSL předkládá veřejnosti závěrečný účet kampaně „Srdcem pro Desítku“, která se uskutečnila před podzimními volbami do Zastupitelstva MČ Praha 10 konaných ve dnech 23. a 24. září 2022.
Kampaň začala na jaře a skončila prvním dnem voleb. Přímo v místech, kde žijete, jsme se s vámi potkávali od května do září na náměstích, stanicích metra, různých sportovních a kulturních akcích a také při rozdávání našich tradičních Vlastních novin. Nově jsme zkusili door-to-door kampaň: absolvovali jsme mnoho milých a podnětných rozhovorů přímo u vašich dveří.

Koalice složená z nestraníků, politického hnutí STAN a politické strany KDU-ČSL hospodařila s celkovými příjmy 1 240 000 Kč, a to podle koaliční dohody o spolupráci

Jako správní hospodáři jsme na výdajové straně nepřekročili celkové příjmy. Největší podíl na výdajích má propagace (outdoorová a online reklama, tvorba předvolebního videa), následuje volební tým (grafici, fotograf, kreativci, správa sociálních sítí a webu, volební manažer), třetí největší položku představuje vydání Vlastních novin pro občany Prahy 10. Zbytek tvoří propagační materiály, péče o volební karavan Vlastík, běžné provozní náklady, administrativní poplatky a předvolební dárkové předměty.

Celkový výsledek hospodaření kampaně skončil v plusové hodnotě 53 173 Kč. Zůstatek bude rozdělen poměrem mezi jednotlivé strany koalice dle koaliční smlouvy. 

Koalice Vlasta  tímto ještě jednou děkuje všem svým voličům, podporovatelům a sousedům za projevenou důvěru ve volbách a s pokorou přijímá vaše rozhodnutí a touhu po otevřené radnici. Čekají nás čtyři roky tvrdé práce ve prospěch občanů Prahy 10.

Držte nám prosím palce. O všem vás budeme, tak jak jste zvyklí, pravidelně průběžně informovat.

Děkujeme vám.

Ondřej Ertl

právník, sportovec

34 let, Starostové a nezávislí – Vinohrady

Kontakt: ertl.ondrej@gmail.com

Gesce: sport a volný čas, bytová politika

Ondřej se věnuje sportu a správě nemovitostí.

Na sportovním poli se nejdříve věnoval vrcholovému sportu a následně se zapojil do spolkového života sportovního prostředí, kde organizoval činnost sportovního oddílu, pořádal sportovní akce a pomáhal v rozvoji mladým talentům. V současné době Ondřej pracuje ve Sdružení sportovních svazů České republiky z.s., ve kterém pomáhá s administrativou a projekty sportovním svazů a spolkům.

Tomáš Janík

Geograf, krajinný ekolog a vedoucí skautského střediska

30 let, bez politické příslušnosti – Strašnice a Bohdalec

Kontakt: tomas.janik92@seznam.cz

Gesce: územní a strategický rozvoj, životní prostředí, doprava, volný čas

Tomáš se jako koordinátor procesů udržitelného rozvoje na radnici v uplynulém volebním období věnoval zejména propojování témat územního a strategického rozvoje, životního prostředí a dopravy. Působil jako analytik a je spoluautorem Mapy významných změn územního plánu a stavebních záměrů na Praze 10: https://strategieprodesitku.cz/mapy/.

Vyrůstal s výhledem na Kubáň a nyní zde žije s ženou a malou dcerkou. Po studiu historie a fyzické a sociální geografie působí v současné době na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy, kde dodělává doktorské studium, a zároveň se odborně věnuje krajině ve Výzkumném ústavu Silva Taroucy. Od svých desíti let je skautem, podílel se na vedení vzdělávacích kurzů pro vedoucí a vede skautské středisko Scarabeus s klubovnou na Bohdalci.

Gabriela Kolářová

finanční analytička, místopředsedkyně STAN Praha 10

36 let, Starostové a nezávislí – Zahradní Město

Kontakt: gabii.kolarova@gmail.com

Gabriela nejprve vystudovala hotelový management a následně se profesně věnovala hotelnictví a cestovnímu ruchu. Po rodičovské dovolené se rozhodla směřovat svoji profesní dráhu do oblasti financí a s tím přišlo i odhodlání doplnit si formální vzdělání v magisterském programu Ekonomika a management. V současné době pracuje jako finanční analytička pro nadnárodní společnost. Její silnou stránkou je naprostá organizovanost – příkladem je trojboj „rodina, studium, zaměstnání“, který operativně proměnila v „rodina, komunální politika, zaměstnání“. Gabriela je místopředsedkyní STAN Praha 10. Je vdaná, má dvě dcery a žije s rodinou na Zahradním Městě.