Politici musí umět přijmout větší dávku veřejné kritiky. Jako bývalá starostka Prahy 10 vím, o čem mluvím. Má to ale své hranice. Paní zastupitelka Radmila Kleslová (ANO) o mně v době vrcholící pandemie covidu-19 zákeřně tvrdila, že jsem přednostně prosazovala očkování zaměstnanců radnice MČ Praha 10. V inzertním časopise Vaše Praha 10 to popisovala jako křiklavý projev papalášství.

Nic z toho ale nebyla pravda. Je podlé něco takového šířit ve chvíli, kdy se férově snažíte pomoci potřebným! Bránila jsem se u soudu a chtěla jsem po paní Kleslové písemnou omluvu. Soud jsem vyhrála a před Vánoci mi přišla tato omluva: „Omlouvám se tímto za své nepravdivé tvrzení v rozhovoru zveřejněném dne 22. 3. 2021 na webovém portálu www.vasepraha.eu, že přednostně prosazujete očkování zaměstnanců radnice Městské části Praha 10. V Praze dne 16. 12. 2022 JUDr. Radmila Kleslová.“ 

Svobodu slova nelze zneužívat ke zlým pomluvám. Platí, co učíme už malé děti: ubližovat druhým lží se nesmí. Jsem ráda, že to potvrdil soud: abyste se i vy, pokud se vám něco takového stane, mohli bránit.

Převzato z měsíčníku „Praha 10“, únor  2023.

Garantem tohoto článku je Renata Chmelová
tel: +420 724 022 964
email:  renata.chmelova@vlasta10.cz

Ondřej Ertl

právník, sportovec

34 let, Starostové a nezávislí – Vinohrady

Kontakt: ertl.ondrej@gmail.com

Gesce: sport a volný čas, bytová politika

Ondřej se věnuje sportu a správě nemovitostí.

Na sportovním poli se nejdříve věnoval vrcholovému sportu a následně se zapojil do spolkového života sportovního prostředí, kde organizoval činnost sportovního oddílu, pořádal sportovní akce a pomáhal v rozvoji mladým talentům. V současné době Ondřej pracuje ve Sdružení sportovních svazů České republiky z.s., ve kterém pomáhá s administrativou a projekty sportovním svazů a spolkům.

Tomáš Janík

Geograf, krajinný ekolog a vedoucí skautského střediska

30 let, bez politické příslušnosti – Strašnice a Bohdalec

Kontakt: tomas.janik92@seznam.cz

Gesce: územní a strategický rozvoj, životní prostředí, doprava, volný čas

Tomáš se jako koordinátor procesů udržitelného rozvoje na radnici v uplynulém volebním období věnoval zejména propojování témat územního a strategického rozvoje, životního prostředí a dopravy. Působil jako analytik a je spoluautorem Mapy významných změn územního plánu a stavebních záměrů na Praze 10: https://strategieprodesitku.cz/mapy/.

Vyrůstal s výhledem na Kubáň a nyní zde žije s ženou a malou dcerkou. Po studiu historie a fyzické a sociální geografie působí v současné době na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy, kde dodělává doktorské studium, a zároveň se odborně věnuje krajině ve Výzkumném ústavu Silva Taroucy. Od svých desíti let je skautem, podílel se na vedení vzdělávacích kurzů pro vedoucí a vede skautské středisko Scarabeus s klubovnou na Bohdalci.

Gabriela Kolářová

finanční analytička, místopředsedkyně STAN Praha 10

36 let, Starostové a nezávislí – Zahradní Město

Kontakt: gabii.kolarova@gmail.com

Gabriela nejprve vystudovala hotelový management a následně se profesně věnovala hotelnictví a cestovnímu ruchu. Po rodičovské dovolené se rozhodla směřovat svoji profesní dráhu do oblasti financí a s tím přišlo i odhodlání doplnit si formální vzdělání v magisterském programu Ekonomika a management. V současné době pracuje jako finanční analytička pro nadnárodní společnost. Její silnou stránkou je naprostá organizovanost – příkladem je trojboj „rodina, studium, zaměstnání“, který operativně proměnila v „rodina, komunální politika, zaměstnání“. Gabriela je místopředsedkyní STAN Praha 10. Je vdaná, má dvě dcery a žije s rodinou na Zahradním Městě.