Děkujeme za důvěru

Děkujeme Praho 10, vážení voliči, milí podporovatelé, sousedé! Radujeme se z úspěchu, začíná nám další práce na čtyři roky. S pokorou přijímáme rozhodnutí občanů, kteří vyjádřili touhu po otevřené radnici.

Uděláme pro to maximum!

Předsedkyně a místopředseda klubu zastupitelů koalice VLASTA Renata Chmelová a Pavel Mareš jednali v úterý 16. 12. na vlastní žádost s představiteli hnutí ANO JUDr. Radmilou Kleslovou (starostka MČ Praha 10) a Doc. Petrem Davidem (místostarosta Prahy 10). Hovořili spolu o obrysech vzájemné spolupráce v nadcházejícím období, zejména v souvislosti s blížící se volbou členů a členek výborů Zastupitelstva a komisí Rady MČ Praha 10.

Zástupci koalice VLASTA nejprve požádali starostku Prahy 10 o poskytnutí textu koaliční smlouvy mezi ANO 2011, ČSSD, Stranou zelených a Nezávislými pro Prahu 10 a dohody o spolupráci mezi touto koalicí a klubem (v současné chvíli v Praze 10 zrušené) ODS. Koalice VLASTA považuje za důležité znát zejména programové priority nové koalice, aby mohla v otázkách společného zájmu vystupovat – bez zbytečných kolizí s koalicí – ve prospěch občanů Prahy 10.

Pokud jde o nominace do komisí Rady MČ, které budou mít sedmičlenné obsazení, starostka Radmila Kleslová sdělila, že má zájem o to, aby v každé komisi Rady pracoval alespoň jeden zástupce koalice VLASTA a že bude plně respektovat její personální nominace.

Volba členů výborů Zastupitelstva se odehraje po Novém roce. Zástupci koalice VLASTA si od JUDr. Kleslové vyslechli, že i ve výborech má zájem na zastoupení minimálně jednoho zástupce koalice VLASTA, přičemž bude opět respektovat její nominace. Otázka, zda by volebnímu výsledku (koalice 24, opozice 16 zastupitelů) neodpovídalo větší zastoupení opozice aspoň v některých výborech (např. v poměru 4 pro ANO, ČSSD, ODS, SZ, Nezávislí pro Prahu 10 a KSČM, a 3 pro TOP 09 a koalici VLASTA), zůstala nezodpovězena. Rozpor také zůstává v otázce, kdo je v zastupitelstvu koalice a kdo opozice. VLASTA se domnívá, že koaliční jsou ty strany, které volily starostu, místostarosty a radní MČ Praha 10, tedy ANO, ČSSD, ODS, SZ, Nezávislí pro Prahu 10 a KSČM, dohromady 24 hlasů. Opozici s 16 hlasy tvoří podle nás jen VLASTA a TOP 09. Představitelé hnutí ANO sdělili, že v opozici je pro ně i KSČM.

Po skončení zhruba třičtvrtěhodinového jednání si všichni přítomní popřáli pěkné Vánoce.

Praha, 16. 12. 2014
Renata Chmelová, předsedkyně klubu zastupitelů koalice VLASTA  
Pavel Mareš, místopředseda klubu zastupitelů koalice VLASTA

Rada MČ Praha 10 na svém jednání 10. 12. 2014 zřídila následující komise:

Komise pro výchovu a vzdělávání - předsedkyně Mgr. Tereza Hauffenová, MBA (ANO 2011) - nominace za koalici VLASTA: Pavel Mareš

Komise územního rozvoje - předsedkyně Bc. Jana Komrsková (SZ) - nominace za koalici VLASTA: Renata Chmelová

Komise bytové politiky - předseda Ing. Robert Keller (ANO 2011) - nominace za koalici VLASTA: Milan Mraček

Komise majetková a nebytových prostor - předsedkyně JUDr. Magdaléna Lukovičová  (ANO 2011) - nominace za koalici VLASTA: Olga Richterová

Komise bezpečnostní - předseda Lukáš Rázl (ČSSD) - nominace za koalici VLASTA: Karek Duchek

Komise grantová -  předsedkyně Hana Nováková (ČSSD) - nominace za koalici VLASTA: Milan Maršálek 

Nahoru