OTEVŘENÁ RADNICE

Základem otevřené radnice je široká informovanost a otevřená komunikace s občany přizpůsobená jejich preferencím a potřebám. Mnohdy je nutné vynakládat velké úsilí pro zjištění i základních informací, za rozsáhlejší informace musí občan dokonce platit. Zapojování občanů do rozhodování je v současné době na Praze 10 mnohdy jen pro forma.


Pro rozhodování se nevyužívají otevřená výběrová řízení ani architektonické soutěže. Výběrová řízení za účelem zlepšení správy města se ruší či neúměrně protahují. Důležité informace z rozhodování Rady MČ se schovávají v neveřejných přílohách usnesení, nezveřejněné jsou i zápisy z výborů a komisí. Zastupitelstvo zasedá v nepříznivém čase pro pracující občany. Místo kvalitního informování občanů se používá politický marketing. Radniční noviny jsou zrušené, pouze se inzeruje v reklamních novinách, které se tváří jako radniční. Na sociálních sítích se informuje tendenčně a propagují se radní a jejich politické strany. 

Vážení příznivci dobrého dění na Praze 10,

radniční koalice VLASTY, Pirátů a ODS schválila v Radě městské části Programové prohlášení pro období 2018 - 2022. Je to seznam konkrétních cílů a závazků, který jsme ve spolupráci s koaličními partnery odhodláni splnit.

Co jsme aktuálně splnili z našeho volebního programu?

  • Kultura: Složením kulturní komise z odborníků docílíme kvalitního a transparentního rozhodování
  • Sport: Zavedeme pravidelná setkání s aktéry v oblasti sportu, abychom lépe poznali a naplňovali jejich potřeby
  • Bezpečnost: Spolupráce s Policií ČR při eliminaci trestné činnosti

 

V lednu a v únoru se vedle každodenní práce rozeběhla naplno činnost všech komisí Rady a výborů Zastupitelstva. V nich pracuje více než polovina ze zastupitelek a zastupitelů VLASTY - koalice občanů Prahy 10, KDU-ČSL, STAN a Desítky pro domácí, kteří nejsou tzv. “uvolnění”, a výkonu svého zastupitelského mandátu se tedy věnují po svém běžném zaměstnání.

Celý text VLASTNÍHO ZPRAVODAJE si můžete přečíst na odkazu zde.

Buďme dobré mysli.

Zastupitelé Koalice Vlasta a Vaši sousedé!

Nahoru