OTEVŘENÁ RADNICE

Základem otevřené radnice je široká informovanost a otevřená komunikace s občany přizpůsobená jejich preferencím a potřebám. Mnohdy je nutné vynakládat velké úsilí pro zjištění i základních informací, za rozsáhlejší informace musí občan dokonce platit. Zapojování občanů do rozhodování je v současné době na Praze 10 mnohdy jen pro forma.


Pro rozhodování se nevyužívají otevřená výběrová řízení ani architektonické soutěže. Výběrová řízení za účelem zlepšení správy města se ruší či neúměrně protahují. Důležité informace z rozhodování Rady MČ se schovávají v neveřejných přílohách usnesení, nezveřejněné jsou i zápisy z výborů a komisí. Zastupitelstvo zasedá v nepříznivém čase pro pracující občany. Místo kvalitního informování občanů se používá politický marketing. Radniční noviny jsou zrušené, pouze se inzeruje v reklamních novinách, které se tváří jako radniční. Na sociálních sítích se informuje tendenčně a propagují se radní a jejich politické strany. 

Tři nejsilnější strany, které uspěly ve volbách na Praze 10, společně skládají koalici. VLASTA (11 zastupitelů z celkových 45), Piráti (10 zastupitelů) a ODS (8 zastupitelů) podepsali Memorandum o vzájemné spolupráci.

Novou starostkou jedné z největších městských částí se podle dohody stane Renata Chmelová, lídr koalice VLASTA a současná senátorka Prahy 10.

„Volební výsledky jsou jasným signálem, že voliči na Desítce stále chtějí změnu a že naše dlouhodobá mravenčí práce v jejich prospěch přinesla výsledky. Těšíme se, že Prahu 10 změníme v moderní městskou část, kde bude radost žít,” říká Chmelová.

První místostarostkou bude za Piráty Jana Komrsková. „Městská část Praha 10 má po letech nyní šanci být obcí s otevřenou, vstřícnou a hospodárnou radnicí!” dodává Komrsková.

Místostarostou bude i Filip Humplík z ODS. „Těším se, že budou zase posekané trávníky, uklizené a bezpečné ulice. Že bude díky naší spolupráci z Desítky opět skvělá adresa,” zdůrazňuje Humplík.

Kontakty pro média:

Renata Chmelová (VLASTA - koalice občanů Prahy 10, KDU-ČSL, STAN a Desítky pro domácí), 724 022 964

Jana Komrsková (Piráti Praha 10), 605 205 770

Filip Humplík (ODS Praha 10), 602 800 800

 

 

 

Vážení příznivci dobrého dění na Praze 10,

přesně za měsíc, 5. a 6. října, proběhnou volby do Zastupitelstva MČ Praha 10. Koalice Vlasta si vylosovala číslo 2 (jdeme do voleb podruhé a s větší zkušeností). Máme program pro zdravý život, zdravou radnici a zdravé finance na Praze 10.

Právě vyšel volební speciál Vlastních novin, novin, které vlastními silami a na vlastní náklady vydáváme již od roku 2015. V tomto čísle představujeme program a čelo naší kandidátky, tedy prvních osm žen a mužů z celkem 45, kdy je každý nositelem určitého tématu a oblasti.

Rádi bychom vás pozvali na zahájení naší kampaně v sobotu 8. září od 9:00 hodin na Kubánském náměstí ve Vršovicích. Další termíny setkání s našimi kandidáty a podporovateli naleznete na našich Facebook stránkách.

Celý text VLASTNÍHO ZPRAVODAJE si můžete přečíst na odkazu zde.

Nahoru