Zde je seznam míst, kde jste nás s Vlastíkem mohli do konce června potkat. Uvidíme se s vámi zase o prázdninách

26. 6. úterý celý den Moskevská (Vršovice)

Poslední předprázdninový týden jsme byli zpět na Čechově náměstí. Za celý den jsme rozdali 450 vydání našich Vlastních novin. Nejvíc zde lidi trápí ceny bydlení a (ne)údržba bytového fondu Prahy 10, což nás nepřekvapuje - nás totiž přesně tohle trápí taky. Co nás ale překvapilo byl údiv zdejších občanů, kolik schopných mladých lidí máme ve svém týmu. My to říkáme pořád: politika, obzvlášť ta komunální, není jen pro staré bafuňáře. :) 

23. 6. sobota dopoledne Kubánské náměstí (Vršovice)

Vlastík, my a naše mapy se pomalu stáváme již součástí sobotních farmářských trhů na Kubáni. Stánkům se sladkým pečivem tvrdě konkurují domácí koláčky přímo od maminky naší kandidátky na starostku. Když jsme si ale skočili k farmářům pro pár kousků zeleniny, svěřili se nám, že kvalita trhů na Kubáni měsíc od měsíce čím dál víc upadá a že se jim pomalu přestává vyplácet u nás prodávat. Slíbili jsme prodejcům i pár místním občanům, že pokud volby v říjnu vyhrajeme, uděláme ze zdejších trhů jeden velký festival chutí, vůní, zdravých potravin a teplé kuchyně ze všech koutů světa. Protože i nám se občas doma nechce vařit a občas bychom si rádi zašli na sobotní oběd právě na Kubáň. :)

 

 

20. 6. středa odpoledne sídliště Vlasta (Vršovice)

Byli jsme přímo u křižovatky na Koh-i-nooru, u sídla radnice na Vršovické 68, vedle ústí podchodu, který vede na sídliště Vlasta a zároveň je vstupní cestou na úřad MČ Praha 10. Je zoufalé, v jaké je stavu. Mnoho podnětů směřovalo na neutěšený stav radnice a otázky její rekonstrukce, která se zase odkládá. Lidi z Vršovic, stejně jako nás, trápí parkování a nedostatek míst k zastavení, pokud si jdete něco vyřídit na úřad. Pro některé z vás je těžké se orientovat v tom, co se na úřadu kde nachází a kam je třeba zajít, pokud si jdete vyřídit třeba pas. Poradili jsme, zapsali informace a vybavili vás na cestu novinami a krátkým programem do voleb. Více přineseme přes prázdniny a v září.

16. 6. sobota dopoledne Kubánské náměstí (Vršovice)

Hodně jsme diskutovali bydlení. Ptali jste se, proč má Praha 10 tolik prázdných bytů (přes 300) a jak je možné je získat do pronájmu. Často nejste spokojení s tím, jak se Praha 10 o obecní byty stará, opravy váznou. Zajímalo vás losování a také to, proč o termínech losování pronájmů obecních bytů nejste dostatečně informováni (proč například neúspěšní uchazeči nedostanou zprávu o konání dalšího losování, kam by se mohli přihlásit). Co odpovídáme: Co nejvíce bytů rychle opravíme a pronajmeme. Revidujeme pravidla losování bytů a vstupní kritéria. Příjmy z pronájmů a prodejů z velké části investujeme zpátky do bydlení.10. 6. neděle odpoledne Heroldovy sady (Vršovice/Vinohrady)

V neděli odpoledne jsme měli spoustu času si s vámi více povídat u mapy a s některými jsme strávili i dobrou půlhodinku diskuzí nad osudem zeleně na Praze 10, o tom, proč se někde něco kope, když se to pak za pár měsíců kope znovu, ale také o parkování, nedostatku míst pro rezidenty a pomalém odstraňování autovraků z ulic. Poradili jsme vám, kam se můžete přímo obrátit s podnětem:  https://www.sshmp.cz/sluzby/nahlaseni-vraku/ Chyba je částečně i v legislativě a není v silách MČ problém s vraky vyřešit. Ale rozhodně můžeme tlačit na to, aby se věci začaly měnit k lepšímu.

 

9. 6. sobota dopoledne Kubánské náměstí (Vršovice)

Další sobota na trzích na Kubáni. Vlastík sice už druhý týden musel „sedět v koutě“ opodál, jenže bojovat s úředním šimlem je běh na dlouhou trať. Ale mapy jsme opět skoro celé polepili vašimi připomínkami. A to i přesto, že už hodně z vás nám na Kubáni říká, že jste naše noviny již četli, znáte nás a podporujete naši Koalici Vlasta. Vážíme si vaší podpory!

2. 6. sobota dopoledne Kubánské náměstí (Vršovice)

Sobota dopoledne a tradiční trhy na Kubáni. Víme, že farmářské potraviny vám chutnají, nám taky, jenže po chuti my bohužel moc nejsme současnému vedení radnice. Proto si nakonec rozmyslela svoje již udělené povolení k záboru (samozřejmě řádně zaplacené a již opatřené kulatým úředním razítkem) a zakázala nám mít s sebou Vlastíka. Ale nám to nevadí, i tak jsme si s vámi povídali a sesbírali od vás spoustu podnětů. Jen ten sobotní oběd se nám trochu opozdil. :-)

30. 5. středa odpoledne Eden křižovatka (Vršovice)

Na Edenu se u naší mapy vystřídaly desítky lidí a stovkám z vás jsme nabídli noviny. Také jsme pěkně zmokli, ale mapy i podněty jsme zachránili, takže se nemusíte bát, že vaše nápady a připomínky zůstanou nevyslyšené.


26. 5. sobota dopoledne Kubánské náměstí (Vršovice)

Celé dopoledne jsme strávili opět na trzích. Přestože bylo opravdu horko, hodně z vás se zastavilo a diskutovalo s námi o tom, co vás trápí na Praze 10, a jaké máte nápady na zlepšení. Hlavní témata dne: bydlení, parkování, veřejný prostor a zeleň na Praze 10.

19. 5. sobota dopoledne Kubánské náměstí (Vršovice)

Zahájili jsme kampaň pro letošní komunální volby (říjen 2018), při které se s vámi potkáme ve všech čtvrtích Prahy 10! Ve Vršovicích se s vámi potkali současní zastupitelé Koalice Vlasta, senátorka a kandidátka na starostku Renata Chmelová a další kandidáti. Sešlo se také velké množství našich podporovatelů, kterým moc děkujeme!

Rozdali jsme přes 400 Vlastních novin a informačních letáčků s mapou, kde nás v příštích týdnech s karavanem Vlastíkem najdete ve všech čtvrtích na Praze 10.

Zde je seznam míst, kde jste nás s Vlastíkem mohli do konce června potkat. Uvidíme se zase o prázdninách

Nahoru