Zde je seznam míst, kde jste nás s Vlastíkem mohli do konce června potkat. Uvidíme se s vámi zase o prázdninách

27. 6. středa odpoledne park Solidarita (Strašnice)

Asi nejlepší sousedská akce, co jsme si pro zakončení první části kampaně mohli přát. Cukrová vata, pivo, divadlo pro děti, Vlastík a my. Nechceme na desítce bezradnou radnici! Dejte nám to v říjnu na starost! 💚🔟 

21. 6. čtvrtek odpoledne metro Strašnická (Strašnice)

Ve stínu přes 30 stupňů, ale na Strašnické bylo jako vždycky hodně lidí. Využili jsme toho a rozšířili jsme seznamy věcí, které vás ve Strašnicích trápí, ale i řady nápadů, co nového může vzniknout. Hodně z vás se ve Strašnicích pohybuje pěšky a všímá si toho, jak v Jiráskově aleji chybí lavičky, jak jsou rozbité chodníky, a kde se neseká tráva. Ptali jste se nás na osud staré školy přímo u metra a jsme moc rádi, že to netrápí jenom nás. Škola se bude rekonstruovat a bude z ní zase škola. Což je skvělá zpráva. Ještě je potřeba pohlídat, aby se to stihlo brzy a nemuseli jsme na dokončení čekat zase několik dlouhých let. Mnoho z vás, kteří máte malé děti, byste je chtěli dát právě tam. Koalice Vlasta podporuje iniciativu Nová strašnická škola


14. 6. čtvrtek odpoledne metro Strašnická (Strašnice)

Tenhle den byl pro nás všechny dost náročný. Fotili jsme se totiž nečekaně pro kampaň a profesionální fotograf jiný termín neměl. Na Strašnickou nás ale přišel zastoupit náš dlouholetý podporovatel, kterému tímto moc děkujeme. Naše Vlastní noviny jste tak mohli dostat nejen u metra, ale i na Čechově náměstí. Čas na probrání vašich starostí a podnětů se našel i mezi focením. 

5. 6. celý den metro Skalka před Albertem (Strašnice)

Našli jsme si úžasné stanoviště vedle cukrárny, která nás několikrát zachránila výbornou zmrzlinou.

Naopak neutěšené okolí metra Skalka a těsné prostranství kolem Alberta místní občany dost trápí. O problému víme, jenže je potřeba řešit koncepčně. A to i my od současné radniční koalice Prahy 10 postrádáme. Proto se do okolí metra Skalka v září vrátíme a řekneme vám, co bychom tu chtěli změnit.

3. 6. neděle odpoledne Gutovka (Strašnice)

Na Gutovce jsme diskutovali s mladými lidmi a také dětmi. Hodně z nich se zajímalo o nezastavěné prostory, kde by mohla vzniknout nová zástavba, ale taky třeba prostor pro volnočasové aktivity pro lidi ve věku 12+. Hodně z nich přijelo na kole, koloběžce nebo na bruslích. Vybrali si placku podle toho, kde bydlí, a vzali s sebou Vlastní noviny "pro rodiče".

 

24. 5. čtvrtek odpoledne metro Strašnická (Strašnice)

U metra na Strašnické většinou každý spěchá, ale přesto jsme rozdali přes 500 ks Vlastních novin. Hodně jsme s vámi řešili stav veřejného prostoru kolem metra, rozpadající se obložení, lavičky, koše apod. Mnoho dotazů směřovalo na osud staré školy, jejíž budova je stále prázdná, stejně jako přilehlé hřiště. Trápí to hlavně obyvatele sídliště Solidarita, kteří kolem chodí každý den do práce nebo do školy.

 

Zde je seznam míst, kde jste nás s Vlastíkem mohli do konce června potkat. Uvidíme se zase o prázdninách

Nahoru