• Zastupitelé Koalice VLASTA podali spolu s Nadačním fondem proti korupci trestní oznámení

  Osm opozičních zastupitelů Prahy 10 z Koalice VLASTA (občané Prahy 10, KDU-ČSL a LES s podporou Pirátů) podalo trestní oznámení v souvislosti s rekonstrukcí rekreačního objektu vlastněného společností v majetku městské části. Oznámení učinili s další opoziční zastupitelkou Janou Komrskovou (nez.), Nadačním fondem proti korupci a spolkem Zaostřeno na Desítku.

  V letních měsících roku 2014 proběhly rekonstrukce elektroinstalace a rozvodny nízkého napětí Horského hotelu Černá hora, který vlastní společnost PRAHA 10 – Rekreace, a. s. Podle oznamovatelů existuje důvodné podezření, že došlo k předražení zakázky o více než 400 %. Zastupitel Karel Duchek na výjezdním zasedání kontrolního výboru 5. 11. 2015 místním šetřením zjistil, že skutečně provedené práce odpovídají pouze neuvěřitelným třem procentům fakturované ceny.

  „Pokud se podezření potvrdí, přišla Městská část Praha 10 jen touto zakázkou o přibližně 5,2 milionů korun. Zdá se ale, že to není všechno. Při kontrole objektu jsme narazili na další nesrovnalosti, které hodláme důsledně prošetřit,“ říká Renata Chmelová, předsedkyně zastupitelského klubu koalice VLASTA a členka kontrolního výboru Zastupitelstva Prahy 10.

  Na nesrovnalosti ohledně Horského hotelu upozornila v září veřejnost Jana Komrsková, bývalá členka dozorčí rady společnosti Praha 10 – Majetková, a. s., jejímž prostřednictvím městská část společnost PRAHA 10 – Rekreace, a. s. vlastní. 

  Více informací:

  Renata Chmelová: Předsedkyně klubu zastupitelů koalice VLASTA
  E-mail: chmelova@praha10.czTel: 724 022 964

Koalice VLASTA

email: info@vlasta10.cz

Ondřej Ertl

právník, sportovec

34 let, Starostové a nezávislí – Vinohrady

Kontakt: ertl.ondrej@gmail.com

Gesce: sport a volný čas, bytová politika

Ondřej se věnuje sportu a správě nemovitostí.

Na sportovním poli se nejdříve věnoval vrcholovému sportu a následně se zapojil do spolkového života sportovního prostředí, kde organizoval činnost sportovního oddílu, pořádal sportovní akce a pomáhal v rozvoji mladým talentům. V současné době Ondřej pracuje ve Sdružení sportovních svazů České republiky z.s., ve kterém pomáhá s administrativou a projekty sportovním svazů a spolkům.

Tomáš Janík

Geograf, krajinný ekolog a vedoucí skautského střediska

30 let, bez politické příslušnosti – Strašnice a Bohdalec

Kontakt: tomas.janik92@seznam.cz

Gesce: územní a strategický rozvoj, životní prostředí, doprava, volný čas

Tomáš se jako koordinátor procesů udržitelného rozvoje na radnici v uplynulém volebním období věnoval zejména propojování témat územního a strategického rozvoje, životního prostředí a dopravy. Působil jako analytik a je spoluautorem Mapy významných změn územního plánu a stavebních záměrů na Praze 10: https://strategieprodesitku.cz/mapy/.

Vyrůstal s výhledem na Kubáň a nyní zde žije s ženou a malou dcerkou. Po studiu historie a fyzické a sociální geografie působí v současné době na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy, kde dodělává doktorské studium, a zároveň se odborně věnuje krajině ve Výzkumném ústavu Silva Taroucy. Od svých desíti let je skautem, podílel se na vedení vzdělávacích kurzů pro vedoucí a vede skautské středisko Scarabeus s klubovnou na Bohdalci.

Gabriela Kolářová

finanční analytička, místopředsedkyně STAN Praha 10

36 let, Starostové a nezávislí – Zahradní Město

Kontakt: gabii.kolarova@gmail.com

Gabriela nejprve vystudovala hotelový management a následně se profesně věnovala hotelnictví a cestovnímu ruchu. Po rodičovské dovolené se rozhodla směřovat svoji profesní dráhu do oblasti financí a s tím přišlo i odhodlání doplnit si formální vzdělání v magisterském programu Ekonomika a management. V současné době pracuje jako finanční analytička pro nadnárodní společnost. Její silnou stránkou je naprostá organizovanost – příkladem je trojboj „rodina, studium, zaměstnání“, který operativně proměnila v „rodina, komunální politika, zaměstnání“. Gabriela je místopředsedkyní STAN Praha 10. Je vdaná, má dvě dcery a žije s rodinou na Zahradním Městě.