Renata Chmelová, předsedkyně klubu zastupitelů koalice Vlasta, zvítězila ve druhém kole senátních voleb ve volebním obvodu č. 22 (MČ Praha 10, Štěrboholy a Dubeč). V Senátu tak na dalších šest let nahrazuje Ivanu Cabrnochovou (SZ). Renata Chmelová ve druhém kole porazila kandidáta TOP 09 Jiřího Holubáře se ziskem 57,45% (8255) hlasů. V kole prvním, které rovněž vyhrála, získala při deseti kandidátech 22,8% (5 459) hlasů. Celkový přehled výsledků voleb naleznete zde.

“Děkuji za všechny hlasy a jsem moc ráda, že voliči v senátních volbách ocenili naši dlouhodobou práci v komunální politice. Mohu slíbit, že v našem letitém poctivém úsilí nepolevíme a budeme pokračovat dál. V Senátu budu hájit zájmy občanů, stejně jako je hájím v zastupitelstvu Prahy 10 a v občanských aktivitách,” řekla krátce po svém zvolení Renata Chmelová.

Renata Chmelová  je zastupitelka MČ Praha 10 a deset let aktivně zasahuje do veřejného dění v Praze 10. Spoluzakládala a koordinuje činnost dvou občanských iniciativ: Koalice Trojmezí a Společně pro Desítku. Specializuje se na územní plánování, na tvorbu strategických městských plánů a na zapojování veřejnosti do rozhodování. Ve volbách byla kandidátkou KDU-ČSL, Pirátů, Liberálně ekologické strany a místního hnutí Desítka pro domácí. V Senátu vstoupí do klubu KDU-ČSL a nezávislí.

Více se o senátorce Renatě Chmelové a jejích programových prioritách dozvíte na jejích stránkách zde.

    Koalice VLASTA

    email: info@vlasta10.cz