Renata Chmelová, předsedkyně klubu zastupitelů koalice Vlasta, zvítězila ve druhém kole senátních voleb ve volebním obvodu č. 22 (MČ Praha 10, Štěrboholy a Dubeč). V Senátu tak na dalších šest let nahrazuje Ivanu Cabrnochovou (SZ). Renata Chmelová ve druhém kole porazila kandidáta TOP 09 Jiřího Holubáře se ziskem 57,45% (8255) hlasů. V kole prvním, které rovněž vyhrála, získala při deseti kandidátech 22,8% (5 459) hlasů. Celkový přehled výsledků voleb naleznete zde.

“Děkuji za všechny hlasy a jsem moc ráda, že voliči v senátních volbách ocenili naši dlouhodobou práci v komunální politice. Mohu slíbit, že v našem letitém poctivém úsilí nepolevíme a budeme pokračovat dál. V Senátu budu hájit zájmy občanů, stejně jako je hájím v zastupitelstvu Prahy 10 a v občanských aktivitách,” řekla krátce po svém zvolení Renata Chmelová.

Renata Chmelová  je zastupitelka MČ Praha 10 a deset let aktivně zasahuje do veřejného dění v Praze 10. Spoluzakládala a koordinuje činnost dvou občanských iniciativ: Koalice Trojmezí a Společně pro Desítku. Specializuje se na územní plánování, na tvorbu strategických městských plánů a na zapojování veřejnosti do rozhodování. Ve volbách byla kandidátkou KDU-ČSL, Pirátů, Liberálně ekologické strany a místního hnutí Desítka pro domácí. V Senátu vstoupí do klubu KDU-ČSL a nezávislí.

Více se o senátorce Renatě Chmelové a jejích programových prioritách dozvíte na jejích stránkách zde.

  Koalice VLASTA

  email: info@vlasta10.cz

  Ondřej Ertl

  rezident Prahy 10 - Vinohrady, sportovec

  34 let, STAN - Vinohrady

  Kontakt: ertl.ondrej@gmail.com

  Gesce: sport a volný čas, bytová politika

  Ondřej se věnuje sportu a správě nemovitostí.

  Na sportovním poli se nejdříve věnoval vrcholovému sportu a následně se zapojil do spolkového života sportovního prostředí, kde organizoval činnost sportovního oddílu, pořádal sportovní akce a pomáhal v rozvoji mladým talentům. V současné době Ondřej pracuje ve Sdružení sportovních svazů České republiky z.s., ve kterém pomáhá s administrativou a projekty sportovním svazů a spolkům.

  Tomáš Janík

  Geograf, krajinný ekolog a vedoucí skautského střediska

  30 let, nestraník

  Kontakt: tomas.janik92@seznam.cz

  Gesce: územní a strategický rozvoj, životní prostředí, doprava, volný čas

  Tomáš se jako koordinátor procesů udržitelného rozvoje na radnici věnuje zejména propojování témat územního a strategického rozvoje, životního prostředí a dopravy. Připravuje podklady a analýzy a zároveň je například spoluautorem mapy významných změn územního plánu a stavebních záměrů na Praze 10 https://strategieprodesitku.cz/mapy/.

  Vyrůstal s výhledem na Kubáň a nyní zde žije s ženou a malou dcerkou. Po studiu historie a fyzické a sociální geografie působí v současné době na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy, kde dodělává doktorské studium, a zároveň se odborně věnuje krajině ve Výzkumném ústavu Silva Taroucy. Od svých desíti let je skautem, podílel se na vedení vzdělávacích kurzů pro vedoucí a vede skautské středisko Scarabeus s klubovnou na Bohdalci.

  Gabriela Kolářová

  místopředsedkyně STAN Praha 10, finanční analytička

  36 let, STAN – Zahradní Město

  Kontakt: gabii.kolarova@gmail.com

  Gabriela nejprve vystudovala hotelový management a následně se profesně věnovala hotelnictví a cestovnímu ruchu. Po rodičovské dovolené se rozhodla směřovat svoji profesní dráhu do oblasti financí a s tím přišlo i odhodlání doplnit si formální vzdělání v magisterském programu Ekonomika a management. V současné době pracuje jako finanční analytička pro nadnárodní společnost. Její silnou stránkou je naprostá organizovanost – příkladem je trojboj „rodina, studium, zaměstnání“, který operativně proměnila v „rodina, komunální politika,zaměstnání“. Gabriela je místopředsedkyní STAN Praha 10. Je vdaná, má dvě dcery a žije s rodinou na Zahradním Městě.