Na prahu léta 2017 vydáváme opět Vlastní noviny. Jediné noviny v Praze 10, které jsou celé o Praze 10!

Představujeme vám osobnosti Prahy 10: psycholožku Hanu Janečkovou a výtvarníky Marcela Dejdara a Laďku Polákovou.

Zabýváme se poctivě místem, kde všichni žijeme: Jaký bude osud okolí metra Strašnická? Jak dopadne kauza malešického překladiště? Co se stane s bývalým Kulturním domem EDEN? Zklidní se situace v Krymské ul.?

Součástí našeho života jsou občanské iniciativy i politické kauzy: K čemu sloužily debaty o Horském hotelu na Černé hoře? Jak dopadl úklid Prahy 10?

Jak se Koalici Vlasta daří v opozici prosazovat svůj program a bránit změnám, které jsou k horšímu? Jak vypadají mocenské poměry na radnici po změně koalice? Jakou roli hrají v zastupitelstvu komunisti a sociální demokraté?

Renata Chmelová má za sebou první půlrok v Senátu: Jak se jí daří? Pracuje opravdu naplno? Přečtěte si o tom, co dělá.

Čtěte VLASTNÍ NOVINY! Pro občany Prahy 10 vydává koalice VLASTA. Vlastními silami a na vlastní odpovědnost. Chcete-li, přidejte se k nám!

Koalice VLASTA

email: info@vlasta10.cz

Ondřej Ertl

právník, sportovec

34 let, Starostové a nezávislí – Vinohrady

Kontakt: ertl.ondrej@gmail.com

Gesce: sport a volný čas, bytová politika

Ondřej se věnuje sportu a správě nemovitostí.

Na sportovním poli se nejdříve věnoval vrcholovému sportu a následně se zapojil do spolkového života sportovního prostředí, kde organizoval činnost sportovního oddílu, pořádal sportovní akce a pomáhal v rozvoji mladým talentům. V současné době Ondřej pracuje ve Sdružení sportovních svazů České republiky z.s., ve kterém pomáhá s administrativou a projekty sportovním svazů a spolkům.

Tomáš Janík

Geograf, krajinný ekolog a vedoucí skautského střediska

30 let, bez politické příslušnosti – Strašnice a Bohdalec

Kontakt: tomas.janik92@seznam.cz

Gesce: územní a strategický rozvoj, životní prostředí, doprava, volný čas

Tomáš se jako koordinátor procesů udržitelného rozvoje na radnici v uplynulém volebním období věnoval zejména propojování témat územního a strategického rozvoje, životního prostředí a dopravy. Působil jako analytik a je spoluautorem Mapy významných změn územního plánu a stavebních záměrů na Praze 10: https://strategieprodesitku.cz/mapy/.

Vyrůstal s výhledem na Kubáň a nyní zde žije s ženou a malou dcerkou. Po studiu historie a fyzické a sociální geografie působí v současné době na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy, kde dodělává doktorské studium, a zároveň se odborně věnuje krajině ve Výzkumném ústavu Silva Taroucy. Od svých desíti let je skautem, podílel se na vedení vzdělávacích kurzů pro vedoucí a vede skautské středisko Scarabeus s klubovnou na Bohdalci.

Gabriela Kolářová

finanční analytička, místopředsedkyně STAN Praha 10

36 let, Starostové a nezávislí – Zahradní Město

Kontakt: gabii.kolarova@gmail.com

Gabriela nejprve vystudovala hotelový management a následně se profesně věnovala hotelnictví a cestovnímu ruchu. Po rodičovské dovolené se rozhodla směřovat svoji profesní dráhu do oblasti financí a s tím přišlo i odhodlání doplnit si formální vzdělání v magisterském programu Ekonomika a management. V současné době pracuje jako finanční analytička pro nadnárodní společnost. Její silnou stránkou je naprostá organizovanost – příkladem je trojboj „rodina, studium, zaměstnání“, který operativně proměnila v „rodina, komunální politika, zaměstnání“. Gabriela je místopředsedkyní STAN Praha 10. Je vdaná, má dvě dcery a žije s rodinou na Zahradním Městě.