Bohdalec

Na pozitiva a problémy bydlení na Bohdalci narážíme při našich cestách s Vlastíkem na mnoha různých místech – na Kubánském náměstí, kam chodíte nakupovat na trhy, na Strašnické, když cestujete do práce nebo do školy, ale i na Hamru, když vás zastihneme na víkendové procházce. Nejčastěji řešíme dopravu, parkování a prostupnost území, tedy například to, jak se dostanete z „kopce“ do Vršovic. Autem a autobusem to ještě jde, ale pro pěší cesta moc přívětivá není.


   
   

Slatiny

Slatiny jste na našich setkáních zmiňovali nejčastěji v souvislosti s nově plánovanou výstavbou. Praha 10 se má během pár desítek let rozrůst. Vyroste zde nová městská čtvrť pro 30 tisíc lidí. V září 2017 rozhodli zastupitelé TOP 09, ČSSD, ODS, nezávislí B. Zoufalíka a Zelení o budoucnosti lokality Bohdalec – Slatiny.

Koalice VLASTA je pro rozumnou výstavbu. Obavy máme hlavně z nevyřešené dopravy a z enormního zalidnění. V tom se shodujeme s podněty, které dostáváme od vás. Proto jsme nehlasovali pro a vyzvali jsme Radu k dopracování studie. Neúspěšně. Podle našeho názoru ovšem hájíme rozumný veřejný zájem, jenž vyvažuje všechny nutné potřeby občanů Prahy 10: rozvoj zanedbaného území, péči o životní prostředí a kvalitní řešení dopravy, řešení celé lokality jako celku, nikoli vytěžení developery.

Aktuální informace z 28. 6.: SLATINY ZABYDLENÉ, NE PŘELIDNĚNÉ

Právě probíhá společné jednání o návrhu územního plánu hl. m. Prahy. Slatiny jsou v hlukové mapě jako velmi zatížené! A hrozí vznik klimaticky nepříznivého jevu zvaného tepelný ostrov. A my se ptáme, jak je možné, že si Praha 10 schválila studii, která zde navrhuje zástavbu pro 30 tisíc obyvatel?!

Budeme i v tomto smyslu pečlivě zástavbu Slatin připomínkovat. A nehlídáme jen Slatiny: jasně říkáme NE Malešickému překladišti, ANO zelenému Trojmezí!

Přidejte se k nám, sdílejte a též připomínkujte!


Koalice VLASTA

email: info@vlasta10.cz