VÁŽENÍ A MILÍ SOUSEDÉ,

léto už je tady a já bych vám chtěla popřát, aby to vaše bylo krásné, klidné a abyste se mohli vídat se všemi, které máte rádi.

Ještě před dvěma lety by takové přání možná znělo až příliš skromně, skoro banálně. Jenže pandemie koronaviru velmi výrazně změnila náš život – a také celkový přístup k němu. Společenské setkávání přestalo být samozřejmostí a na čas se stalo naopak zcela „nedostatkovým zbožím.“

Jsem šťastná, že situace už na jaře dovolila pořádat akce pro veřejnost. Hned ty první, které jsme na Desítce zorganizovali, mě utvrdily v jedné věci: setkávání tváří v tvář je nenahraditelné. Žádná videokonference vám nemůže přinést ten pocit sounáležitosti, blízkosti, jste ochuzeni o živou interakci a kouzlo nemoderovaného, neformálního povídání.

Moc ráda jsem se s vámi viděla na Skalce, kde jsme odstartovali letošní tzv. Strategii Tour. Tak nazýváme putování po jednotlivých lokalitách naší Desítky, představování projektů v nich plánovaných a diskuze s vámi, místní‑ mi občany. Po prázdninách plánujeme totéž v Malešicích.

V debatách se sousedy se pro mě krásně snoubí práce a zábava. Jsem společenská, vždy mě bavilo debatovat s lidmi. A zároveň považuji za svoje možná vůbec nejdůležitější „starostovské“ povinnosti tento trojlístek:

1) stálé informování občanů o tom, co se jim děje nebo bude dít před domem,
2) naslouchání jejich názorům,
3) podpora veřejnosti, aby se zapojovala do procesu rozhodování o věcech veřejných.

Proto se s vámi, společně s kolegy, potkáváme přímo v ulicích. Proto jsme pro vás v uplynulé době připravili sérii anket, které se týkaly nejrůznějších míst a témat. A proto přemýšlíme nikoliv v mantinelech našeho volebního období, ale chceme Desítku rozvíjet na roky dopředu. Chytře a udržitelně.

K tomu ale potřebujeme vás, stejně jako vy nás. Jen společně můžeme z Desítky udělat ještě lepší místo pro život. Intenzivně na tom pracujeme a nepolevíme ani přes léto. Trochu odpočinku si ale všichni myslím zasloužíme. Uvnitř tohoto dvojčísla najdete spoustu tipů, co a kde v naší městské části v horkých měsících dělat.

Užijte si krásné a klidné léto s lidmi, které máte rádi!

P.S. Dobře si uvědomuji, že může kdykoliv přijít další vlna koronaviru. Zároveň ale pevně věřím, že to nejhorší máme za sebou a že jsme se dokázali poučit. Během více než ročního zápasu s virovým nepřítelem jsem potkala spoustu skvělých lidí, kterým děkuji. Výčet všech by se nevešel ani na několik stránek. Troufnu si však tvrdit, že drtivá většina dobrovolníků či kolegů dobře ví, že píšu zrovna o nich…

 

Garantem tohoto článku je Renata Chmelová
tel: +420 724 022 964
email:  renata.chmelova@vlasta10.cz