Milí občané Prahy 10, sousedky a sousedé!

S radostí vám přinášíme letní číslo Vlastních novinLetos v září se na Desítce uskuteční po čtyřech letech volby do zastupitelstva naší obce. Jdeme do těchto voleb ve stejném složení, jako když jste nám dali důvěru v roce 2018: VLASTA a STAN s podporou KDU-ČSL a Desítky pro domácí. Osvědčený tým vede jako lídr David Kašpar. Vše o naší kandidatuře se dozvíte na našem webu www.vlasta10.cz a ve Vlastních  novinách:

Máme plán pro Desítku. Naše volební priority jsou:

  • ZDRAVĚ. Dlouhodobě prosazujeme, aby ve městě nebyl jen beton a průmysl, ale také příroda. Trojmezí proto zůstane krásným přírodním parkem, žádné překladiště v Malešicích nebude a dokončíme Drážní promenádu, čtyřkilometrový pás zeleně.
  • CHYTŘE. Nezajímá nás jen „klasické“ vyučování, budeme nadále podporovat školní parlamenty, badatelský přístup či projektovou výuku. Musíme děti připravovat na moderní život plný výzev. A stavět, opravovat budovy. Jsme to my, kdo začal s opravou staré strašnické školy.
  • SOLIDÁRNĚ. Začátek pandemie covidu nám všem ukázal, co je to opravdová solidarita. Budeme dál propojovat lidi potřebné s těmi, kteří jim chtějí a umí pomáhat. Hodně peněz půjde i v budoucnu do sociálních služeb. Byty nebudeme rozprodávat, ale přidělovat těm, kteří je potřebují.
  • KULTURNĚ. Kultura zůstane součástí veřejného prostoru, nebudete si ji muset složitě hledat. Po Vzletu chceme dát nový impuls i dalším kulturním prostorům, například KD Barikádníků. A budeme se dál držet hesla, že lépe 100 akcí za 10 tisíc než 1 za milion.

Co dalšího ještě v novinách najdete:

Seznam věcí, které si můžete odškrtnout – 5×10 splněných bodů z našeho programu.

Město patří hlavně lidem – Rozhovor s lídrem naší komunální kandidátky Davidem Kašparem.

Naše srdcovky – Zastupitelé koalice VLASTA vás zvou na tour po Desítce. K tipům na jednotlivá místa přidávají osobní příběhy.

Tour s Vlastíkem – Termíny setkání s našimi kandidátkami a kandidáty.

Koalice VLASTA

email: info@vlasta10.cz

Ondřej Ertl

právník, sportovec

34 let, Starostové a nezávislí – Vinohrady

Kontakt: ertl.ondrej@gmail.com

Gesce: sport a volný čas, bytová politika

Ondřej se věnuje sportu a správě nemovitostí.

Na sportovním poli se nejdříve věnoval vrcholovému sportu a následně se zapojil do spolkového života sportovního prostředí, kde organizoval činnost sportovního oddílu, pořádal sportovní akce a pomáhal v rozvoji mladým talentům. V současné době Ondřej pracuje ve Sdružení sportovních svazů České republiky z.s., ve kterém pomáhá s administrativou a projekty sportovním svazů a spolkům.

Tomáš Janík

Geograf, krajinný ekolog a vedoucí skautského střediska

30 let, bez politické příslušnosti – Strašnice a Bohdalec

Kontakt: tomas.janik92@seznam.cz

Gesce: územní a strategický rozvoj, životní prostředí, doprava, volný čas

Tomáš se jako koordinátor procesů udržitelného rozvoje na radnici v uplynulém volebním období věnoval zejména propojování témat územního a strategického rozvoje, životního prostředí a dopravy. Působil jako analytik a je spoluautorem Mapy významných změn územního plánu a stavebních záměrů na Praze 10: https://strategieprodesitku.cz/mapy/.

Vyrůstal s výhledem na Kubáň a nyní zde žije s ženou a malou dcerkou. Po studiu historie a fyzické a sociální geografie působí v současné době na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy, kde dodělává doktorské studium, a zároveň se odborně věnuje krajině ve Výzkumném ústavu Silva Taroucy. Od svých desíti let je skautem, podílel se na vedení vzdělávacích kurzů pro vedoucí a vede skautské středisko Scarabeus s klubovnou na Bohdalci.

Gabriela Kolářová

finanční analytička, místopředsedkyně STAN Praha 10

36 let, Starostové a nezávislí – Zahradní Město

Kontakt: gabii.kolarova@gmail.com

Gabriela nejprve vystudovala hotelový management a následně se profesně věnovala hotelnictví a cestovnímu ruchu. Po rodičovské dovolené se rozhodla směřovat svoji profesní dráhu do oblasti financí a s tím přišlo i odhodlání doplnit si formální vzdělání v magisterském programu Ekonomika a management. V současné době pracuje jako finanční analytička pro nadnárodní společnost. Její silnou stránkou je naprostá organizovanost – příkladem je trojboj „rodina, studium, zaměstnání“, který operativně proměnila v „rodina, komunální politika, zaměstnání“. Gabriela je místopředsedkyní STAN Praha 10. Je vdaná, má dvě dcery a žije s rodinou na Zahradním Městě.