Starostka Chmelová a místostarosta Kašpar byli odvoláni, radní Sedmihradská rezignovala.

Zastupitelé Pirátů, ODS, TOP 09 a ANO odvolali na jednání zastupitelstva Desítky starostku Renatu Chmelovou a místostarostu Davida Kašpara. Účelový slepenec stran, který radní koalice VLASTA odvolal, jako důvod udává nedostatečné vysvětlení údajného dopadu kauzy Dozimetr na naši městskou část. Místostarosta Kašpar i starostka Chmelová přitom jasně uvedli, že s fungováním Desítky ani s jejich kandidaturou nemá počínání pana Hlubučka nic společného. Po odvolání starostky Chmelové a místostarosty Kašpara rezignovala na pozici členky rady i Lucie Sedmihradská.

Pravým důvodem odvolání našich radních jsou však tyto tři hlavní body:

💣 naše zásadní připomínky k metropolitnímu územnímu plánu, které jsme dali dohromady s vámi – Trojmezí na Praze 10 musí zůstat zelené. Nedopustíme jeho vybetonování!

💣 stěhování sídla Úřadu MČ Praha 10, které je velmi unáhlené. Rychlost a tlak na stěhování je podezřelý.

💣 problematické přebírání bytového fondu ze strany Praha 10 – Majetková, a. s., ve kterém dominuje pirátský neprůhledný majetkový propletenec.

Piráti Praha 10 a ODS Praha 10 vypověděly koaliční smlouvu bez předchozích jednání. V normálním životě tomu říkáme podraz. Na základě předchozího chování bývalých koaličních partnerů jsme s tím ale počítali. Koalice VLASTA a STAN s podporou KDU-ČSL a Desítky pro domácí je hrdá na práci, kterou na Desítce pro vás za více než 3,5 roku udělala:

✅ Radniční tým Renaty Chmelové zvládl s pomocí aktivních občanů a pomáhajících dvě krize: covidovou a uprchlickou.

✅ Jasná pravidla nakládání s veřejným prostorem, rovnováha mezi zájmy městské části a obyvatel a těch, kdo staví a rozvíjejí území.

✅ Transparentní, předvídatelné a dlouhodobě odpovědné hospodaření městské části.

✅ Zpracování víceletého plánu oprav a rekonstrukcí budov mateřských a základních škol.

✅ Systematická péče o oblast kultury a role neziskového sektoru.

✅ Znovuzavedení obecních novin a posílení práv opozice v orgánech Zastupitelstva i v radničním tisku.

Dnešní kroky některých zastupitelů, jejichž strany mají v magistrátní kauze sami máslo na hlavě, ukázaly, že na podzim budeme zase potřebovat vaši pomoc při boji s kmotry, kteří se na Desítku chtějí vrátit. My vám slibujeme, že je spolu s vámi znovu na podzim porazíme.

Koalice VLASTA

email: info@vlasta10.cz

Ondřej Ertl

právník, sportovec

34 let, Starostové a nezávislí – Vinohrady

Kontakt: ertl.ondrej@gmail.com

Gesce: sport a volný čas, bytová politika

Ondřej se věnuje sportu a správě nemovitostí.

Na sportovním poli se nejdříve věnoval vrcholovému sportu a následně se zapojil do spolkového života sportovního prostředí, kde organizoval činnost sportovního oddílu, pořádal sportovní akce a pomáhal v rozvoji mladým talentům. V současné době Ondřej pracuje ve Sdružení sportovních svazů České republiky z.s., ve kterém pomáhá s administrativou a projekty sportovním svazů a spolkům.

Tomáš Janík

Geograf, krajinný ekolog a vedoucí skautského střediska

30 let, bez politické příslušnosti – Strašnice a Bohdalec

Kontakt: tomas.janik92@seznam.cz

Gesce: územní a strategický rozvoj, životní prostředí, doprava, volný čas

Tomáš se jako koordinátor procesů udržitelného rozvoje na radnici v uplynulém volebním období věnoval zejména propojování témat územního a strategického rozvoje, životního prostředí a dopravy. Působil jako analytik a je spoluautorem Mapy významných změn územního plánu a stavebních záměrů na Praze 10: https://strategieprodesitku.cz/mapy/.

Vyrůstal s výhledem na Kubáň a nyní zde žije s ženou a malou dcerkou. Po studiu historie a fyzické a sociální geografie působí v současné době na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy, kde dodělává doktorské studium, a zároveň se odborně věnuje krajině ve Výzkumném ústavu Silva Taroucy. Od svých desíti let je skautem, podílel se na vedení vzdělávacích kurzů pro vedoucí a vede skautské středisko Scarabeus s klubovnou na Bohdalci.

Gabriela Kolářová

finanční analytička, místopředsedkyně STAN Praha 10

36 let, Starostové a nezávislí – Zahradní Město

Kontakt: gabii.kolarova@gmail.com

Gabriela nejprve vystudovala hotelový management a následně se profesně věnovala hotelnictví a cestovnímu ruchu. Po rodičovské dovolené se rozhodla směřovat svoji profesní dráhu do oblasti financí a s tím přišlo i odhodlání doplnit si formální vzdělání v magisterském programu Ekonomika a management. V současné době pracuje jako finanční analytička pro nadnárodní společnost. Její silnou stránkou je naprostá organizovanost – příkladem je trojboj „rodina, studium, zaměstnání“, který operativně proměnila v „rodina, komunální politika, zaměstnání“. Gabriela je místopředsedkyní STAN Praha 10. Je vdaná, má dvě dcery a žije s rodinou na Zahradním Městě.