Milí sousedé, držíte v rukou už 41. vydání měsíčníku Praha 10 od chvíle, kdy se podařilo obnovit jeho vydávání. V každém čísle se vás snažíme informovat o aktuálním dění v naší městské části, přinášet rozhovory se zajímavými osobnostmi, které na Desítce žijí nebo jsou s ní jinak spjaty, a třeba také připomínat historii našich čtvrtí a ulic.

Je mi ctí, že v tomto volebním období působím jako předseda redakční rady, složené z řad koalice i opozice, která se na vzniku našeho desítkového časopisu podílí. Doufám, že i vám se obsah a formát měsíčníku líbí. Jaká rubrika je vaše oblíbená? Zdá se vám, že by se něco mohlo zlepšit? Napadá vás nějaké zajímavé téma, které by mohlo ostatní čtenáře zajímat? Nechodí vám časopis každý měsíc do schránky?

Zpětná vazba je důležitá a měsíčník vydáváme pro vás. Budu vám velmi vděčný, když se mi se svými připomínkami a nápady ozvete na adresu adam.silar@praha10.cz. Děkuji a přeji krásný vstup do prvních jarních dní!

 

 

Převzato z měsíčníku „Praha 10“, březen 2023.  

Garantem tohoto článku je Adam Šilar
tel: +420 720 657 776
email: adam.silar@praha10.cz

Ondřej Ertl

právník, sportovec

34 let, Starostové a nezávislí – Vinohrady

Kontakt: ertl.ondrej@gmail.com

Gesce: sport a volný čas, bytová politika

Ondřej se věnuje sportu a správě nemovitostí.

Na sportovním poli se nejdříve věnoval vrcholovému sportu a následně se zapojil do spolkového života sportovního prostředí, kde organizoval činnost sportovního oddílu, pořádal sportovní akce a pomáhal v rozvoji mladým talentům. V současné době Ondřej pracuje ve Sdružení sportovních svazů České republiky z.s., ve kterém pomáhá s administrativou a projekty sportovním svazů a spolkům.

Tomáš Janík

Geograf, krajinný ekolog a vedoucí skautského střediska

30 let, bez politické příslušnosti – Strašnice a Bohdalec

Kontakt: tomas.janik92@seznam.cz

Gesce: územní a strategický rozvoj, životní prostředí, doprava, volný čas

Tomáš se jako koordinátor procesů udržitelného rozvoje na radnici v uplynulém volebním období věnoval zejména propojování témat územního a strategického rozvoje, životního prostředí a dopravy. Působil jako analytik a je spoluautorem Mapy významných změn územního plánu a stavebních záměrů na Praze 10: https://strategieprodesitku.cz/mapy/.

Vyrůstal s výhledem na Kubáň a nyní zde žije s ženou a malou dcerkou. Po studiu historie a fyzické a sociální geografie působí v současné době na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy, kde dodělává doktorské studium, a zároveň se odborně věnuje krajině ve Výzkumném ústavu Silva Taroucy. Od svých desíti let je skautem, podílel se na vedení vzdělávacích kurzů pro vedoucí a vede skautské středisko Scarabeus s klubovnou na Bohdalci.

Gabriela Kolářová

finanční analytička, místopředsedkyně STAN Praha 10

36 let, Starostové a nezávislí – Zahradní Město

Kontakt: gabii.kolarova@gmail.com

Gabriela nejprve vystudovala hotelový management a následně se profesně věnovala hotelnictví a cestovnímu ruchu. Po rodičovské dovolené se rozhodla směřovat svoji profesní dráhu do oblasti financí a s tím přišlo i odhodlání doplnit si formální vzdělání v magisterském programu Ekonomika a management. V současné době pracuje jako finanční analytička pro nadnárodní společnost. Její silnou stránkou je naprostá organizovanost – příkladem je trojboj „rodina, studium, zaměstnání“, který operativně proměnila v „rodina, komunální politika, zaměstnání“. Gabriela je místopředsedkyní STAN Praha 10. Je vdaná, má dvě dcery a žije s rodinou na Zahradním Městě.