V červnu proběhl na Praze 10 již 11. ročník Veletrhu sociálních a návazných služeb. Každoročně se zde prezentují organizace, které nabízí lidem pomoc v těžkých životních situacích. Máme jich na Desítce hodně, odvádějí skvělou práci a já si toho vážím. Vůbec spolupráce Desítky s nestátními organizacemi je na vysoké úrovni a myslím, že ta spokojenost je oboustranná. Pravidelná setkání, výměna zkušeností, kontinuální plánování, rozvoj a stabilní podpora sociálních a návazných služeb je znát.

Praha 10 patří mezi největší městské části a žije zde také nejvíce seniorů – bez partnerství a dlouhodobé spolupráce s neziskovými organizacemi bychom takovou kvalitu služeb v takové míře zajistit nedokázali.

Na veletrhu byla rovněž zastoupena MČ Praha 10, a to jak prezentací svých příspěvkových organizací Centra sociální a ošetřovatelské pomoci, p. o., a Léčebny dlouhodobě nemocných Vršovice, p. o. Prezentací aktivit MČ v sociální oblasti představil svoji činnost také Odbor sociální Úřadu MČ Praha 10, který akci již po jedenácté pořádá.

— MgA. David Kašpar místostarosta, VLASTA a STAN s podporou KDU-ČSL

Převzato z měsíčníku „Praha 10“ červenec/srpen 2023

 

Garantem tohoto článku je místostarosta David Kašpar
email: david.kaspar@praha10.cz

Ondřej Ertl

právník, sportovec

34 let, Starostové a nezávislí – Vinohrady

Kontakt: ertl.ondrej@gmail.com

Gesce: sport a volný čas, bytová politika

Ondřej se věnuje sportu a správě nemovitostí.

Na sportovním poli se nejdříve věnoval vrcholovému sportu a následně se zapojil do spolkového života sportovního prostředí, kde organizoval činnost sportovního oddílu, pořádal sportovní akce a pomáhal v rozvoji mladým talentům. V současné době Ondřej pracuje ve Sdružení sportovních svazů České republiky z.s., ve kterém pomáhá s administrativou a projekty sportovním svazů a spolkům.

Tomáš Janík

Geograf, krajinný ekolog a vedoucí skautského střediska

30 let, bez politické příslušnosti – Strašnice a Bohdalec

Kontakt: tomas.janik92@seznam.cz

Gesce: územní a strategický rozvoj, životní prostředí, doprava, volný čas

Tomáš se jako koordinátor procesů udržitelného rozvoje na radnici v uplynulém volebním období věnoval zejména propojování témat územního a strategického rozvoje, životního prostředí a dopravy. Působil jako analytik a je spoluautorem Mapy významných změn územního plánu a stavebních záměrů na Praze 10: https://strategieprodesitku.cz/mapy/.

Vyrůstal s výhledem na Kubáň a nyní zde žije s ženou a malou dcerkou. Po studiu historie a fyzické a sociální geografie působí v současné době na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy, kde dodělává doktorské studium, a zároveň se odborně věnuje krajině ve Výzkumném ústavu Silva Taroucy. Od svých desíti let je skautem, podílel se na vedení vzdělávacích kurzů pro vedoucí a vede skautské středisko Scarabeus s klubovnou na Bohdalci.

Gabriela Kolářová

finanční analytička, místopředsedkyně STAN Praha 10

36 let, Starostové a nezávislí – Zahradní Město

Kontakt: gabii.kolarova@gmail.com

Gabriela nejprve vystudovala hotelový management a následně se profesně věnovala hotelnictví a cestovnímu ruchu. Po rodičovské dovolené se rozhodla směřovat svoji profesní dráhu do oblasti financí a s tím přišlo i odhodlání doplnit si formální vzdělání v magisterském programu Ekonomika a management. V současné době pracuje jako finanční analytička pro nadnárodní společnost. Její silnou stránkou je naprostá organizovanost – příkladem je trojboj „rodina, studium, zaměstnání“, který operativně proměnila v „rodina, komunální politika, zaměstnání“. Gabriela je místopředsedkyní STAN Praha 10. Je vdaná, má dvě dcery a žije s rodinou na Zahradním Městě.