Milí příznivci dobrého dění na Praze 10, sousedky a sousedé!

Právě před rokem zastupitelstvo MČ Praha 10 zvolilo nové vedení naší městské části. Naše koalice “VLASTA a STAN s podporou KDU-ČSL” podepsala koaliční smlouvu se Společně pro Prahu 10 (ODS a TOP 09) a ujala se svých povinností na radnici. Na starosti máme sociální a rodinnou politiku, zdravotnictví a také životní prostředí, které zahrnuje péči o veřejné prostory. Pracujeme naplno a svědomitě. V tomto vydání našeho elektronického zpravodaje přinášíme aktuální výsledky své práce i společného díla. Jsme tu stále pro vás, občany Desítky!
Jako jedni z mála udržujeme přímý kontakt s občany, kteří mají zájem o veřejné dění. Na rovinu odpovídáme všem, které zajímají novinky i kauzy, které hýbou Prahou 10.

Přijměte proto pozvání na otevřené jednání našeho zastupitelského klubu, které proběhne večer v pondělí 20. 11. 2023. Budeme na něm bilancovat uplynulý rok a rádi si vyslechneme Vaše otázky i podněty k naší práci, při které se řídíme naším heslem SRDCEM PRO DESÍTKU.

Celý text VLASTNÍHO ZPRAVODAJE si můžete přečíst na odkazu zde.

Koalice VLASTA

email: info@vlasta10.cz

Ondřej Ertl

právník, sportovec

34 let, Starostové a nezávislí – Vinohrady

Kontakt: ertl.ondrej@gmail.com

Gesce: sport a volný čas, bytová politika

Ondřej se věnuje sportu a správě nemovitostí.

Na sportovním poli se nejdříve věnoval vrcholovému sportu a následně se zapojil do spolkového života sportovního prostředí, kde organizoval činnost sportovního oddílu, pořádal sportovní akce a pomáhal v rozvoji mladým talentům. V současné době Ondřej pracuje ve Sdružení sportovních svazů České republiky z.s., ve kterém pomáhá s administrativou a projekty sportovním svazů a spolkům.

Tomáš Janík

Geograf, krajinný ekolog a vedoucí skautského střediska

30 let, bez politické příslušnosti – Strašnice a Bohdalec

Kontakt: tomas.janik92@seznam.cz

Gesce: územní a strategický rozvoj, životní prostředí, doprava, volný čas

Tomáš se jako koordinátor procesů udržitelného rozvoje na radnici v uplynulém volebním období věnoval zejména propojování témat územního a strategického rozvoje, životního prostředí a dopravy. Působil jako analytik a je spoluautorem Mapy významných změn územního plánu a stavebních záměrů na Praze 10: https://strategieprodesitku.cz/mapy/.

Vyrůstal s výhledem na Kubáň a nyní zde žije s ženou a malou dcerkou. Po studiu historie a fyzické a sociální geografie působí v současné době na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy, kde dodělává doktorské studium, a zároveň se odborně věnuje krajině ve Výzkumném ústavu Silva Taroucy. Od svých desíti let je skautem, podílel se na vedení vzdělávacích kurzů pro vedoucí a vede skautské středisko Scarabeus s klubovnou na Bohdalci.

Gabriela Kolářová

finanční analytička, místopředsedkyně STAN Praha 10

36 let, Starostové a nezávislí – Zahradní Město

Kontakt: gabii.kolarova@gmail.com

Gabriela nejprve vystudovala hotelový management a následně se profesně věnovala hotelnictví a cestovnímu ruchu. Po rodičovské dovolené se rozhodla směřovat svoji profesní dráhu do oblasti financí a s tím přišlo i odhodlání doplnit si formální vzdělání v magisterském programu Ekonomika a management. V současné době pracuje jako finanční analytička pro nadnárodní společnost. Její silnou stránkou je naprostá organizovanost – příkladem je trojboj „rodina, studium, zaměstnání“, který operativně proměnila v „rodina, komunální politika, zaměstnání“. Gabriela je místopředsedkyní STAN Praha 10. Je vdaná, má dvě dcery a žije s rodinou na Zahradním Městě.